w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 128
Wszystkich postów: 905655
Wszystkich tematów: 127883

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7304 dni

ASUS RealBench 2.56


ASUS RealBench to ciekawy program do przeprowadzania testów wydajności (tzw. benchmarków) oraz obciążeniowych testów stabilności (tzw. stress test) naszego komputera. W pierwszym przypadku aplikacja pozwala sprawdzić maksymalnie cztery obszary pracy sprzętu: edycję grafiki, kodowanie materiału wideo, OpenCL oraz wielozadaniowość, z kolei w przypadku testowania stabilności, podzespoły komputera obciążane są w 100% przy zadanym wykorzystaniu pamięci operacyjnej. W przeciwieństwie do większości innych propozycji tego typu oprogramowania, tutaj nie znajdziemy niemal żadnych opcji konfiguracyjnych – pod tym względem jest to mało zaawansowana aplikacja.

Benchmark pozwala wybrać, które ze wspomnianych czterech aspektów chcemy przetestować, a następnie uruchomić cały proces. Jest on dość czasochłonny, a w jego trakcie nie można korzystać z komputera. Wpłynęłoby to negatywnie na wyniki testu, dlatego też producent wprowadził automatyczne anulowanie testowania w przypadku poruszenia kursorem myszy lub naciśnięcia dowolnego przycisku klawiatury. Poszczególne etapy benchmarka kończą się własnym wynikiem, ale ostatecznie składają się na końcową wartość wydajności komputera. Sama w sobie niestety wiele nam nie powie – aby porównać ją z wynikami innych użytkowników programu, konieczne jest wysłanie danych testu na stronę producenta, co z kolei wymaga zalogowania się, a więc i posiadania konta użytkownika.

Druga z funkcji programu, testowanie stabilności, przyda się w szczególności osobom zainteresowanym podkręcaniem podzespołów komputera. Przeprowadzanie tego typu testów jest wówczas niezbędne, by wyeliminować wszelkie błędy podczas zmiany parametrów pracy procesora czy karty graficznej. Test ten może się również przydać podczas testowania chłodzenia podzespołów – obciążone w 100 procentach emitują największą ilość ciepła.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (9 głosów)

Strefa Download programu
ASUS RealBenchASUS RealBench 2.56
Wersja stabilna
311.16 MB | 2017-10-07

Ilość pobrań: 7945 | W tym miesiącu: 95 | W poprzednim miesiącu: 87

Komentarze (1)
ASUS RealBench
avatararrow
~Patryk | 2016.05.02 16:24
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
prosty i przydatny program do testowania stabilności podzespołów po podkręceniu oraz fajne benchmarki do badania wpływu podkręcenia procesora oraz pamięci RAM na wydajność !

Na win 8.1 pro na platformie skylake program działa bez problemów. POLECAM
ASUS RealBench 2.4