w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 716
Wszystkich postów: 946087
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Notebook Hardware Control 2.0 + 2.4.3 Beta


Notebook Hardware Control to bezpłatny program, służący do monitorowania poboru energii i sprawowania kontroli nad sprzętowymi komponentami naszego komputera przenośnego. Dzięki niemu wyciśniemy z notebooka najwyższą wydajność przy możliwie najniższym poziomie poboru mocy.

Wśród informacji gromadzonych i wyświetlanych przez aplikację znajdziemy między innymi dane o taktowaniu, napięciu rdzeni i obecnym obciążeniu procesora czy karty graficznej, temperaturze poszczególnych komponentów (w tym dysków twardych), ilość istniejącej i dostępnej pamięci RAM oraz dane na temat baterii: jej model, pojemność, przewidywaną żywotność, tempo ładowania i inne. Program Notebook Hardware Control dysponuje również narzędziem, którego zadaniem jest przeprowadzanie testów obciążeniowych procesora, sprawdzających jego stabilność w ekstremalnych warunkach – ten moduł z pewnością przypadnie do gustu overclockerom.

Co więcej, za pomocą interfejsu ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) aplikacji można na bieżąco kontrolować szybkość działania procesora i zmieniać schemat zasilania. Dostępne są cztery plany, różniące się wykorzystaniem procesora i poziomem oszczędzania energii. Podobne opcje posiada również sekcja kontroli karty graficznej, dysków twardych i ekranu. Z poziomu programu szybko włączymy i wyłączymy też połączenie sieciowe. W programie istnieje także funkcja określania sytuacji, w których wyświetlone zostanie powiadomienie lub system wyłączy się samoczynnie (przekroczenie krytycznego poziomu baterii, temperatury na procesorze itp.).

W laptopach wyposażonych w odpowiednie czujniki sprzętowe, program potrafi działać jako kontroler szybkości wiatraków. Aplikacja wyposażona jest także w narzędzie S.M.A.R.T, przeznaczone do kompleksowej i zaawansowanej diagnostyki komponentów, oraz obsługuje profile ustawień, przeznaczone do różnych trybów pracy z urządzeniem.

Notebook Hardware Control jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, a przy tym darmowy do wszystkich zastosowań. Program polecamy użytkownikom poszukującym wydajnego centrum monitoringu i sterowania komputerem przenośnym.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
Notebook Hardware ControlNotebook Hardware Control 2.0
Wersja stabilna
2.24 MB | 2013-11-16
Notebook Hardware Control 2.4.3 Beta
Wersja rozwojowa
4.19 MB | 2013-11-21

Ilość pobrań: 3270 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Notebook Hardware Control