w
googluj

Wappalyzer 6.10.69


Wappalyzer to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome oraz Mozilla Firefox, które wyświetla technologie wykorzystywane przez odwiedzane strony internetowe (np. PHP, jQuery, Google Analytics, Google AdSense, Jenkins, MySQL), wraz z wersjami. Dostarcza to ciekawych informacji o sposobie funkcjonowania witryny, co może okazać się przydatne na przykład z punktu widzenia webmasterów, analizujących sposób funkcjonowania konkurencyjnych stron internetowych. Dodatek praktycznie nie wymaga konfiguracji - jest gotowy do działania zaraz po instalacji, wyświetlając interesujące nas dane za każdym naciśnięciem ikonki rozszerzenia.

Zasada funkcjonowania jest tutaj bardzo prosta. Podczas ładowania każdej ze stron, automatyka aplikacji „przepuszcza” przez swoje algorytmy kod strony, wychwytując z niego łącza oraz typowe elementy składni dla danych technologii. Gromadzi te dane na liście, do której użytkownik ma dostęp poprzez kliknięcie niewielkiego sześcianu (ikony dodatku) na górnym pasku w przeglądarce. Rozwijana lista przedstawia wszystkie technologie, które wykorzystywane są na danej witrynie, uwzględniając w tym zestawieniu konkretne ich wersje. W ten sposób możemy się na przykład dowiedzieć, z jakiej edycji PHP korzysta serwer, na którym zapisana jest odwiedzona strona, czy korzysta ona z JavaScriptu oraz czy właściciel wykorzystuje w celach statystycznych usługi Google Analytics. Rozpoznawane są wszystkie technologie oraz języki programowania, które obecnie najczęściej wykorzystywane są w rozwiązaniach sieciowych.

Ciekawostką jest zestawienie wszystkich rozpoznanych technologii, które znajduje się na stronie producenta. Jest ono na bieżąco aktualizowane i sortowane według popularności używanych usług. Można z niego wyczytać ciekawe dane statystyczne o odwiedzanych przez użytkowników stronach.

Uwaga!
Wersja dla Firefoxa
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/wappalyzer/

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
WappalyzerWappalyzer 6.10.69
Wersja stabilna
14.78 MB | 2024-05-11

Ilość pobrań: 230 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Wappalyzer