w
googluj

Pullquote 0.8.12


Pullquote – nietypowe rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które pozwala szybko zapamiętywać, kopiować do schowka lub publikować na Twitterze ciekawe cytaty ze stron internetowych. Dodatek można wykorzystać jako podręczny schowek na interesujące wypowiedzi, fragmenty artykułów, czy dowolną inną treść, którą będziemy chcieli wykorzystać w przyszłości. Wszystkie zapamiętywane cytaty wyświetlane są w wygodnym panelu użytkownika i dostępne nie tylko w obrębie danej sesji przeglądarki, ale również po jej ponownym uruchomieniu.

Aby skorzystać z programu, konieczne jest pewne przygotowanie, bowiem niezbędne jest posiadanie konta użytkownika. Po zalogowaniu się mamy już możliwość zapamiętywania treści z dowolnej strony. Aby dodać do listy nowy cytat, wystarczy w dowolnym tekście w Internecie zaznaczyć interesujący nas jego fragment, a następnie z menu kontekstowego (po kliknięciu prawym przyciskiem myszy), wybrać odpowiednią opcję. Choć ogólnie dodatek działa bardzo sprawnie, czasem zdarza się, że dodane do pamięci cytaty wyświetlają się na liście z pewnym opóźnieniem. Należy również pamiętać, iż wyświetlona na ekranie lista cytatów nie odświeża się samoczynnie, zatem po dodaniu do niej kolejnego elementu, najlepiej będzie ręcznie odświeżyć stronę panelu użytkownika.

Niezależnie od planowanego wykorzystania opisywanego rozszerzenia, stanowi ono dobrą propozycję podręcznego notatnika na najciekawsze fragmenty artykułów przeczytanych w Sieci. Dzięki poręcznej liście mamy do nich szybki dostęp, z kolei użytkownicy serwisu Twitter będą mieli możliwość szybkiego podzielenia się treścią z przyjaciółmi.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS.

Wymagania!
Aby korzystać z programu niezbędne jest posiadanie darmowego konta użytkownika. Zakłada się je bezpośrednio w programie (opcjach rozszerzenia w przeglądarce), o co zostaniemy poproszeni przy pierwszym uruchomieniu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PullquotePullquote 0.8.12
Wersja stabilna
0.15 MB | 2019-12-30

Ilość pobrań: 45 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Pullquote
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do przetestowania.
Pullquote 0.8.12