w
googluj
pl

Glary Tracks Eraser 5.0.1.202


Glary Tracks Eraser to niewielki program, przy pomocy którego użytkownik może przede wszystkim efektywnie zatrzeć ślady korzystania z komputera poprzez usunięcie zbędnych, prywatnych plików z aplikacji, przeglądarek i rejestru, jednocześnie zwalniając przy tym niepotrzebnie zajmowane miejsce na dysku twardym. W efekcie jedno takie działanie może przyczynić się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa oraz poufności (innym użytkownikom komputera będzie trudniej dociec jakie odwiedzaliśmy strony internetowe lub otwieraliśmy programy), ale przy okazji nieznacznie wpłynąć na wydajność komputera, którego rejestr nie będzie zawierać w sobie aż tylu plików.

Do cech szczególnych programu, które są zauważalne już przy pierwszym uruchomieniu, należy zaliczyć bardzo wysoką szybkość działania (zarówno podczas analizy plików, jak i ich faktycznego usuwania) oraz przejrzystość interfejsu. Został on podzielony na dwie główne części, z których lewa pozwala użytkownikowi wybrać obszary, w których poszukiwane będą pliki (przeglądarki, rejestr, dodatki do aplikacji), natomiast prawa - przeglądać wyszukane już elementy. Przed rozpoczęciem skanowania możemy skorzystać ze standardowych ustawień (zawierających w sobie raczej niewielką ilość obszarów, które będą przeglądane) lub samemu zaznaczyć odpowiednie pliki. O aktualnym postępie poszukiwań, a później również samego usuwania, na bieżąco informuje nas komunikat na górnym, zmieniającym kolory, szerokim pasku informacji.

Ponieważ działanie programu jest naprawdę szybkie, warto spróbować kilku konfiguracji ustawień, przed ostatecznym usuwaniem plików, by wybrać opcje, które najlepiej odpowiadają obszarom, w których chcemy znaleźć zbędne pliki. Dzięki wydajności programu nie zajmie to dłużej niż kilka minut, a pozwoli na możliwie najlepsze dostosowanie wyników poszukiwań.

Spolszczenie!
Nieliczne komunikaty w programie nie zostały przetłumaczone z języka angielskiego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Glary Tracks EraserGlary Tracks Eraser 5.0.1.202
Wersja stabilna
8.46 MB | 2021-04-12

Ilość pobrań: 1801 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 48

Komentarze (0)
Glary Tracks Eraser