w
googluj
pl

Ashampoo Privacy Protector 1.1.3


Ashampoo Privacy Protector to prosty w użyciu program do usuwania z systemu zbędnych plików (mogących być celem ataku na prywatność użytkownika) oraz zabezpieczania hasłem ważnych dla nas katalogów czy dokumentów. Ogólnie zatem aplikacja przyczynia się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa pod kątem ewentualnych zagrożeń ze strony aplikacji szpiegujących (spyware). Co istotne, narzędzie jest w pełni dostępne (w praktycznym sensie) praktycznie dla każdego – do obsługi nie jest niezbędna jakakolwiek fachowa wiedza; wszystkie kreatory są bardzo proste w użyciu i wymagają najwyżej kilku kroków i minimalnej liczby decyzji ze strony użytkownika.

Interfejs programu jest czytelny, choć może zostać uznany za nieco przesadnie kolorowy. Ogólnie jednak łatwo się z niego korzysta (również dzięki polskiej wersji napisów). Główne menu znajduje się z lewej strony ekranu i przy jego pomocy przełączamy się pomiędzy głównymi opcjami w aplikacji. Czyszczenie zainstalowanych programów z prywatnych plików odbywa się w dwóch etapach. Na początku wszystkie aplikacje są analizowane, by na koniec wyświetlić informacje o możliwych do usunięcia danych. W tym momencie użytkownik ma możliwość ręcznego wybrania tylko niektórych z nich (jeśli część chce pozostawić na dysku), a następnie uruchomienia procesu usuwania.

Druga z głównych funkcji programu – szyfrowanie plików i katalogów – działa równie intuicyjnie. Wystarczy skorzystać z eksploratora, by zlokalizować odpowiednie foldery lub dokumenty na dysku komputera, wprowadzić hasło zabezpieczające (jesteśmy na bieżąco informowani o jego „sile”), a na koniec zatwierdzić wszystkie ustawienia.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 10 dni działania. Po przeprowadzeniu darmowej rejestracji na stronie producenta, możliwe jest wydłużenie tego czasu do 40 dni.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Ashampoo Privacy ProtectorAshampoo Privacy Protector 1.1.3
Wersja stabilna
18.88 MB | 2017-10-08

Ilość pobrań: 314 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Ashampoo Privacy Protector