w
googluj

Win10 Spy Disabler 1.5


Win10 Spy Disabler to niewielki i prosty w obsłudze program do wykrywania i dezaktywacji usług, które w systemie Windows śledzą aktywność użytkownika podczas pracy z komputerem. Choć tego typu operacje w swoim założeniu są anonimowe, wiele osób doszukuje się w nich ingerencji w prywatność użytkownika, a tym samym chce wyłączyć je z listy aktywnych operacji w systemie. Dzięki opisywanej aplikacji jest to możliwe w kilku prostych krokach. Co istotne, choć nazwa programu jednoznacznie sugeruje przeznaczenie dla użytkowników najnowszej wersji systemu Windows, aplikacja ma również zastosowanie we wcześniejszych edycjach (od systemu Windows 7 włącznie) – możliwe jednak, że wówczas nie wszystkie opcje na liście będą dla nas dostępne.

Obsługa programu nie powinna przysporzyć nikomu większych trudności. Co więcej, jest bardzo podobna do wielu innych aplikacji tego typu, zatem jeśli ktoś miał już wcześniej okazję używać programu o podobnej funkcjonalności (innych producentów), tym bardziej powinien tutaj czuć się „jak u siebie”. Wszystkie opcje w systemie, które w jakiś sposób kolekcjonują statystyki użytkownika, a następnie udostępniają Microsoftowi i zostały wykryte przez program, listowane są pod trzema zakładkami. Dzielą one tematycznie wszystkie usługi, na te związane bezpośrednio z prywatnością, narzędziami systemowymi oraz aplikacjami Windows.

Dezaktywacja lub ponowne włączanie danej funkcji sprowadza się do zaznaczenia jej z boku, a następnie zastosowania zmian poprzez przycisk „Apply Now”. Niewykluczone, że część z nich zadziała dopiero od ponownego uruchomienia komputera. Warto zwrócić uwagę, iż w opcjach programu w górnej części na pasku znajdziemy dodatkowe opcje, głównie jednak odnośniki do systemowych narzędzi – ich obecność przyśpieszy nam dostęp, bo wyeliminuje konieczność ręcznego poszukiwania danej usługi na przykład w strukturach „Zarządzania komputerem” w Panelu Sterowania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Win10 Spy DisablerWin10 Spy Disabler 1.5
Wersja stabilna
1.46 MB | 2019-05-10
przejdź
Win10 Spy Disabler Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 503 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Win10 Spy Disabler