w
googluj

Spybot Anti-Beacon 1.5.0.35


Spybot Anti-Beacon to program do blokowania usług w Windowsie 10 (również wcześniejszych – 7 oraz 8.1), których zadaniem jest „śledzenie” zachowań użytkownika, a następnie przesyłanie ich anonimowo do Microsoftu. Zwiększa dzięki temu faktyczną anonimowość użytkownika, którego dane osobiste i statystyki nie są już od teraz przedmiotem badań producenta systemu operacyjnego. Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu i o ile nie chcemy zagłębić się w dodatkowe opcje (których swoją drogą nie jest przesadnie dużo), wystarczy użycie jednego przycisku (i brak wyspecjalizowanej wiedzy), by zwiększyć bezpieczeństwo poprzez dezaktywację usług „śledzących”.

Po uruchomieniu okienka z programem, na ekranie wyświetlany jest poziom aktualnego bezpieczeństwa systemu. Prezentowane jest to w górnej części procentowo, jak również na całym obszarze roboczym przy pomocy pasków postępu dla konkretnych kategorii, gdzie pełny pasek oznacza maksymalne bezpieczeństwo i anonimowość w danej kwestii. Aby zmaksymalizować prywatność podczas pracy z komputerem, wystarczy użyć przycisku w dolnej części okna, by automatycznie wszystkie poziomy osiągnęły maksymalny możliwy poziom. Cała operacja nie trwa nawet sekundy, w dodatku można ją bezproblemowo odwrócić, jeśli będziemy chcieli przywrócić poprzednie ustawienia.

Ewentualnym mankamentem w programie może się okazać sposób przywracania poprzednich ustawień. Niestety nie działa on tak, jak sugerowałaby to nazwa: jego działanie w praktyce polega na aktywacji wszystkich usług śledzących. O ile na początku nasza anonimowość według programu wynosiła „0%” nie będzie to stanowić żadnej różnicy, jednak jeśli niektóre aspekty bezpieczeństwa były już wcześniej aktywne, to zwiększenie ich do maksimum, a następnie anulowanie tej operacji, niestety nie przywróci domyślnych dla naszego komputera ustawień, tylko wszystkie je „wyzeruje”.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Spybot Anti-BeaconSpybot Anti-Beacon 1.5.0.35
Wersja stabilna
2.56 MB | 2015-12-26
przejdź
Spybot Anti-Beacon Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 743 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Spybot Anti-Beacon