w
googluj

Disable Windows 10 Tracking 3.2.3


Disable Windows 10 Tracking (występujący także jako Windows Tracking Disable Tool oraz DisableWinTracking) to prosty program do wyłączenia w systemie Windows 10 wszystkich funkcji, których zadaniem jest zbieranie statystyk z wykorzystania systemu, wysyłanych później anonimowo do Microsoftu. Aplikacja zdobędzie więc swoich fanów przede wszystkim wśród osób, które podczas pracy z komputerem oczekują maksymalnej prywatności i braku „szpiegowania”, nawet jeśli przebiega ono anonimowo i na potrzeby udoskonalenia przyszłych wersji systemu.

Pomimo ingerowania w obszary systemu w typowej sytuacji niedostępne dla użytkownika, program pozostaje bardzo prosty w obsłudze i nie jest do niej potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Wystarczy uruchomić aplikację, następnie wybrać interesujące nas opcje (można dezaktywować tylko niektóre obszary zbierania statystyk), a następnie zatwierdzić zmiany odpowiednim przyciskiem. Po skutecznym przeprowadzeniu tej operacji, aplikacja umożliwia w razie potrzeby powrót do standardowych ustawień systemu, a więc ponowną aktywację śledzenia ruchów użytkownika (to cecha, która wyróżnia ten program na tle wielu innych aplikacji tego typu powstałych w ostatnim czasie, które często nie oferują możliwości powrotu do standardowych parametrów).

Warto zwrócić uwagę, iż prócz możliwości wyłączenia wybranych funkcji, możemy je również całkowicie usunąć. Choć producent nie precyzuje działania tego ustawienia, można przypuszczać, iż wówczas nie będzie dostępna funkcja przywrócenia poprzednich ustawień, ponieważ wybrane przez nas elementy zostaną bezpowrotnie usunięte z systemu.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby korzystać z aplikacji, konieczne jest uruchamianie jej jako administrator komputera.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
Disable Windows 10 TrackingDisable Windows 10 Tracking 3.2.3
Wersja stabilna
9.04 MB | 2019-07-11

Ilość pobrań: 4352 | W tym miesiącu: 295 | W poprzednim miesiącu: 481

Komentarze (1)
Disable Windows 10 Tracking
avatararrow
~Carina | 2017.02.02 16:47
-6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program instaluje Operę i inne syfy
Disable Windows 10 Tracking 2.5.1