w
googluj

Win.Privacy 1.0.1.6


Win.Privacy to program do zwiększania bezpieczeństwa w systemie Windows 10 poprzez wyłączenie fragmentów systemu odpowiedzialnych za telemetrię i gromadzenie danych o użytkowniku. W systemie znajdują się bowiem funkcje, których zadaniem jest anonimowe zbieranie informacji o sposobie wykorzystania komputera i wysyłanie ich na serwery Microsoftu. Tam są analizowane, aby w przyszłości poprawić działanie nowych produktów producenta. Osoby obawiające się prywatności często sięgają po możliwość wyłączenia tych funkcji i tu z pomocą przychodzi na przykład niniejszy program.

Jego obsługa jest bardzo prosta. Po uruchomieniu na ekranie wyświetlane jest niewielkie okno, w którym znaleźć można dwa główne przyciski. Pierwszy z nich grupowo wyłączy wszystkie funkcje systemu związane z telemetrią. Najczęściej w takim przypadku warto takie działanie poprzedzić wykonaniem punktu przywracania, na wypadek, gdyby program zadziałał zbyt agresywnie i spowodował jakąś usterkę. Prawy przycisk natomiast służy do wyświetlania zawartości pliku hosts, w którym przechowywane są powiązania pomiędzy adresami IP, a ich przyjaznymi adresami. Zaawansowani użytkownicy będą zatem mogli szybciej dostać się do tego systemowego pliku, aby w razie potrzeby uporządkować jego zawartość.

W aplikacji można również sięgnąć po zaawansowane opcje i na przykład wyłączyć działanie automatycznych aktualizacji, wyłączyć dostęp do lokalizacji komputera lub zapobiec możliwości jego hibernacji. Z programu można również szybko dostać się do menadżera zadań oraz wyświetlić dodatkowe informacje o systemie.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Win.PrivacyWin.Privacy 1.0.1.6
Wersja stabilna
0.14 MB | 2017-03-11

Ilość pobrań: 220 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Win.Privacy