w
googluj

Proxy Mask - Proxy Switcher 2.6.8.0


Proxy Mask - Proxy Switcher to program, który umożliwia zarządzanie ustawieniami proxy, a tym samym pozwala uzyskać dostęp do stron internetowych, które zostały zablokowane np. dla obszaru, w którym znajduje się użytkownik. Podobne zjawisko najczęściej zauważyć można w przypadku części filmów, przykładowo na kanale YouTube. Zmieniając ustawienia proxy w taki sposób, by w Sieci reprezentował nas adres IP innego kraju, będziemy mogli uzyskać dostęp do nieaktywnych wcześniej treści. Manipulowanie ustawieniami proxy może się również przełożyć na zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika w Internecie (w pewien sposób zmieniamy swoją tożsamość i utrudniamy niepowołany dostęp do naszego komputera z Sieci).

W pierwszej chwili po uruchomieniu aplikacji, można odnieść wrażenie, że jest ona przesadnie skomplikowana. Interfejs wyświetla wiele informacji jednocześnie, co może być dezorientujące, szczególnie dla początkujących użytkowników. Po chwili można się jednak do tego przyzwyczaić – na głównej liście wyświetlane są dostępne adresy IP, z których można skorzystać (wraz z opisem typu proxy), natomiast na bocznych panelach dodatkowe narzędzia, które umożliwiają m.in. sprawdzenie naszego aktualnego adresu z wykorzystaniem przeglądarki.

Co ciekawe, bezpośrednio w oknie programu znajdziemy stale wyświetlającą się instrukcję obsługi w formie listy czynności, jakie należy wykonać, aby zmienić adres IP. Warto również dodać, iż wybrane adresu i sposoby zmiany ustawień proxy można dodawać do list ulubionych, by w przyszłości szybciej odszukać odpowiednie ustawienie i z niego skorzystać.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Proxy Mask - Proxy SwitcherProxy Mask - Proxy Switcher 2.6.8.0
Wersja stabilna
9.88 MB | 2016-02-22

Ilość pobrań: 456 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Proxy Mask - Proxy Switcher