w
googluj
pl

Destroy Windows 10 Spying Lite 1.6 Build 722


Destroy Windows 10 Spying (DWS) Lite – niewielki program umożliwiający użytkownikom systemu Windows 7/8/8.1/10 dezaktywowanie w nim wszystkich funkcji, których zadaniem jest tytułowe „szpiegowanie” – celowe gromadzenie i wysyłanie Microsoftowi statystyk z wykorzystania systemu. Aplikacja przyda się więc tym użytkownikom, którzy ponad wszystko cenią sobie swoją prywatność (choć nie należy zapominać, iż gromadzone przez Microsoft dane powinny być anonimowe). Jest prosta w obsłudze i umożliwia skuteczne wyłączenie licznych kanałów komunikacyjnych z domenami, poprzez które zgłaszane są statystyki.

Aby wyłączyć wszystkie elementy „szpiegowskie” w systemie Windows 10 (które obsługuje program), wystarczy użyć jednego przycisku w pierwszej zakładce, które uruchamia się przy starcie aplikacji. Wybranie tego procesu nie jest niestety poprzedzane żadnym komunikatem, który upewniłby nas w decyzji, zatem po przyciśnięciu wspomnianego klawisza nie ma już szans na odwrót. Program sam w sobie nie umożliwia również łatwego powrotu do stanu systemu sprzed dezaktywacji obszarów zbierających statystyki, zatem przez przystąpieniem do korzystania z aplikacji warto na własną rękę np. utworzyć punkt przywracania. Gdy jednak jesteśmy zdecydowani na wykonanie wybranej czynności, trwa to bardzo szybko i jedynym dodatkowym wymaganiem jest tutaj ponownej uruchomienie komputera po zakończonej pracy (program sam nam o tym przypomni).

W aplikacji dostępnych jest także kilka innych zakładek, wśród których będziemy mogli ustawić podstawowe parametry uaktualnień systemowych, jak również usunąć część jego elementów (w tym niektóre programy nieodwracalnie – dlatego wymaga to wcześniej aktywowania trybu dla profesjonalisty).

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (23 głosów)

Strefa Download programu
Destroy Windows 10 Spying LiteDestroy Windows 10 Spying Lite 1.6 Build 722
Wersja stabilna
0.28 MB | 2016-09-01

Ilość pobrań: 4183 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (1)
Destroy Windows 10 Spying Lite
avatararrow
~abrateks | 2015.09.15 12:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
wersja 345 jest dostępna
Destroy Windows 10 Spying Lite 1.5 Build 325