w
googluj

Betternet 7.0.0


Betternet to prosty w obsłudze program do zmiany IP poprzez wykorzystanie mechanizmów VPN. Zwiększana jest tym samym anonimowość i prywatność w Sieci, a użytkownik zyskuje możliwość odwiedzenia witryn, które dotychczas były zablokowane, na przykład z powodu zabezpieczeń regionalnych. Ponieważ aplikacja automatycznie zmienia adres IP na pochodzący z innego kraju (bez możliwości ręcznego wpływu na ustawienia tej opcji), nie można traktować jej w pełni jako rozwiązania skutecznego do ominięcia blokach dla konkretnych krajów odbiorców, jednak w wielu wypadkach zadziała to poprawnie. Głównym zadaniem programu jest wyłącznie zmiana adresu w celu zwiększenia prywatności użytkownika.

Obsługa nie wymaga praktycznie żadnych akcji. Po uruchomieniu aplikacji, wystarczy zainicjować połączenie dużym przyciskiem, a dalej nie martwić się już niczym i swobodnie korzystać z Internetu. Strony ładowane są dość sprawnie, choć oczywiście można zauważyć pewne opóźnienie, które wynika z pośrednictwa opisywanego programu w całym połączeniu sieciowym. Pod katem wydajności aplikacja plasuje się raczej w połowie stawki, biorąc pod uwagę inne rozwiązania konkurencyjne, które mieliśmy okazję testować – z pewnością działa wystarczająco szybko, żeby nie utrudniać znacznie codziennej pracy z Internetem.

Równie szybko co połączyć z VPN, możemy się również z nim rozłączyć. Wszystko dostępne jest z poziomu niewielkiego, półprzezroczystego panelu użytkownika, który wyświetla się na pulpicie po kliknięciu na ikonę programu na systemowym pasku zadań.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
BetternetBetternet 7.0.0
Wersja stabilna
0.62 MB | 2022-09-29
przejdź Betternet dla Android

Ilość pobrań: 736 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
Betternet
avatararrow
~zero.11 | 2016.06.07 18:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
U mnie zainstalował przy okazji na dysku pliki ,rozszerzenia ,aplikacje ,foldery a jest ich sporo około 20 i nie wiem dlaczego aż tyle i po co to jest ?
Betternet 3.6.0
avatararrow
~fabural.90 | 2016.05.31 13:19
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
" Ponieważ aplikacja automatycznie zmienia adres IP na pochodzący z innego kraju (bez możliwości ręcznego wpływu na ustawienia tej opcji), nie można traktować jej w pełni jako rozwiązania skutecznego do ominięcia blokach dla konkretnych krajów odbiorców, jednak w wielu wypadkach zadziała to poprawnie. Głównym zadaniem programu jest wyłącznie zmiana adresu w celu zwiększenia prywatności użytkownika. " Pytanie a jak sprawdzić czy rzeczywiście zmienia IP i adres przed przestępcami kryminalnymi i śledzeniem ?
Betternet 3.6.0