w
googluj

GiliSoft Audio Editor 2.2.0


GiliSoft Audio Editor to program przeznaczony do edycji plików audio. Aplikacja pozwala również na nagrywanie dźwięku z mikrofonu lub karty dźwiękowej i późniejszą obróbkę uzyskanych w ten sposób nagrań. Pliki audio wczytujemy do osobnych ścieżek, w których wyświetlane są wykresy dźwięku dla całej długości czasowej plików audio. Każda ze ścieżek jest podzielona na dwa kanały, możliwe jest powiększanie i pomniejszanie wykresu, dzięki czemu uzyskujemy dość wysoką szczegółowość wizualizacji dźwięku. Oczywiście w programie można odtwarzać bez żadnych przeszkód wszystkie wprowadzone do niego nagrania, jednak w trakcie odtwarzania funkcje edycyjne nie działają. Aplikacja otwiera także pliki MP4, pozwalając na ekstrakcję ścieżek dźwiękowych z materiałów wideo zapisanych w tym formacie.

Podstawowe funkcje edycyjne obejmują zaznaczanie (np. przy pomocy myszki), wycinanie, wklejanie, kopiowanie oraz usuwanie części lub całości nagrań. Poza tym możliwe jest także łączenie ścieżek i ich fragmentów, wyodrębnianie zaznaczonej części utworu, określanie jego początku i końca, dzielenie pliku audio na kilka innych plików, wprowadzanie ciszy do nagrania, dodawanie innego pliku audio do aktualnie edytowanego utworu, miksowanie ścieżki z plikiem audio lub kopią drugiej ścieżki, wprowadzanie pustych ścieżek oraz przenoszenie dźwięku stereo danej ścieżki do pojedynczego kanału (mono). Program pozwala również na edycję metadanych, dzięki czemu do utworu możemy przypisać tytuł, wykonawcę, album, rok wydania płyty, gatunek muzyczny oraz własny komentarz. Oprócz tego można skorzystać z kilku efektów audio – stopniowego pojawiania się lub zanikania dźwięku, echa, wzmocnienia (Amplify) oraz ciszy.

GiliSoft Audio Editor nie posiada bezpośredniej opcji zapisu plików audio - w programie można zapisywać jedynie projekty edycyjne (w natywnym formacie edytora). Dostępna jest jednak funkcja eksportu ścieżek (czyli właściwie utworów) do plików MP3, WAV oraz plików audio przeznaczonych dla iPhone. Formaty audio, które odczytuje aplikacja to m.in. MP3, MP2, WAV, AIFF, FLAC, M4A, MP4, OGG, AAC, AC3, WMA, WMV, ASF, MPG, MPEG, MPA, DAT, VOB, M2V oraz MPV.

Interfejs graficzny programu jest niestety przestarzały i niedopracowany, tylko przyciski paska narzędzi posiadają przyzwoity wygląd, jednak w prawej części paska występują błędy wyświetlania (w dowolnej rozdzielczości). Na szczęście nie przeszkadza to w korzystaniu z aplikacji. Obsługa GiliSoft Audio Editor nie jest trudna, mniej zaawansowani użytkownicy powinni opanować ją w dość krótkim czasie. W razie problemów, można skorzystać z opcji Help w menu pomocy (zostaniemy przeniesieni do działu FAQ na stronie producenta).

Ograniczenia!
W niezarejestrowanej wersji programu często wyświetlane są powiadomienia o tym, że jest to wersja testowa i z aplikacji można skorzystać tylko 10 razy (dziesięć uruchomień). Podczas sporządzania opisu program był zamykany i otwierany wielokrotnie, a liczba dostępnych uruchomień cały czas wynosiła 10. Być może twórcom aplikacji chodzi o 10 dni. Licencję na pełną wersję programu można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GiliSoft Audio EditorGiliSoft Audio Editor 2.2.0
Wersja stabilna
8.28 MB | 2019-04-19

Ilość pobrań: 225 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
GiliSoft Audio Editor