w
googluj

Music Editor Free 10.8.2.4


Music Editor Free to darmowy program służący do edycji plików audio oraz nagrywania dźwięku. Narzędzia edycyjne aplikacji pozwalają na wycinanie, kopiowanie, wklejanie, usuwanie, przycinanie i zapętlanie fragmentów lub całości utworu, łączenie oraz miksowanie ze sobą różnych plików audio, a także dodawanie ciszy do nagrania. Program oferuje dość szeroki zestaw efektów audio, wśród których znajdziemy: zmianę amplitudy, echo, delay, wibrację, zanikanie, normalizację głośności, kontrolę obwiedniej/krzywej sygnału (audio envelope), kompresję dynamiki, chorus, phaser, pogłos, flanger, regulację szybkości odtwarzania, zmianę tonacji, filtry zakresów częstotliwości, mikser kanałów, odwrócenie audio na zasadzie odwrócenia wykresu falowego, odwrócenie audio według osi czasu. W aplikacji dostępne są także narzędzia związane z restauracją dźwięku i redukcją szumów. Możliwe jest również oznaczanie wybranych pozycji i rejonów w utworze. W taki sposób elementy nagrania zostają odnotowane w odpowiednich listach, dzięki czemu w łatwy sposób można później przejść do oznaczonego momentu czy fragmentu utworu. Program pozwala także na edycję metadanych.

Obróbkę plików audio przeprowadzamy na osi czasu i wykresie graficznym dźwięku z poszczególnych kanałów. Zależnie od naszego wyboru, reprezentacja graficzna audio to albo wykres falowy, albo widmo dźwięku. Oczywiście dostępne jest powiększanie lub pomniejszanie podglądu wizualnego audio i tym samym regulowanie szczegółowości osi czasu, także z użyciem scrolla myszki. Program pozwala również na skorzystanie z modułu graficznej analizy częstotliwości. Interesujące nas fragmenty utworu zaznaczamy albo przy pomocy myszki, przeciągając rejon zaznaczenia na wykresie graficznym dźwięku, albo poprzez podanie odpowiednich wartości czasowych dla początku i końca zaznaczenia. W Music Editor Free można modyfikować dźwięk przypisany zarówno do wszystkich, jak i tylko do wybranych kanałów dźwiękowych. Wbudowany odtwarzacz audio, oprócz standardowych kontrolek Play, Stop, Pauza, przewijanie do przodu/wstecz oraz przechodzenie do początku i końca utworu, posiada również funkcje odgrywania zaznaczonego fragmentu audio w pętli, a także odtwarzania lub nagrywania dźwięku od wybranej pozycji w osi czasu. Moduł nagrywania pozwala na zapis audio z dowolnego źródła dźwięku dostępnego w naszym komputerze. Jako źródła posłużą np. mikrofon, płyta CD, Line In, StereoMix. Nagrywanie zautomatyzujemy za pomocą harmonogramu zadań. W każdej chwili można wyregulować poziom głośności nagrywania, poza tym dostępne jest także nagrywanie z pominięciem ciszy.

W programie otworzymy typowe pliki audio (WAV, MP3, WMA, MP2, MPGA, OGG, VOX, G.72x, AIFF, MPC) oraz tzw. „surowy” dźwięk w formacie RAW. Możliwe jest także rippowanie płyt CD-Audio i zapis dostępnych na nich plików CDA do popularnych formatów, które później wczytamy do aplikacji. Music Editor Free posiada również moduły pozwalające na ekstrakcję dźwięku z popularnych formatów wideo oraz pobieranie materiałów wideo z serwisu YouTube i konwertowanie ich do plików audio. Moduły te oferują także konwersję materiałów audio/wideo pomiędzy wieloma popularnymi formatami. Po zakończeniu edycji czy nagrywania, dźwięk można zapisać w pliku WAV, poza tym dostępna jest również funkcja wypalania płyt CD-Audio z kompilacją stworzonych czy zmodyfikowanych przez nas utworów. Inna ciekawa funkcja to przetwarzanie tekstu na mowę za pomocą syntezatorów dostępnych w systemie.

Interfejs graficzny Music Editor Free prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem wizualnym. Zaopatrzono go w mechanizm wstążki, znany choćby z pakietu Microsoft Office. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni poradzić sobie bez problemów z podstawowymi funkcjami narzędzia, bardziej zaawansowane opcje wymagają już jednak pewnej wiedzy o obróbce i właściwościach dźwięku cyfrowego. W razie trudności z obsługą, można zapoznać się ze szczegółowym plikiem pomocy, a także z instrukcjami i samouczkami dostępnymi w witrynie producenta.

Uwaga!
Instalator Music Editor Free proponuje również instalację programów zewnętrznych, które niekoniecznie mogą być potrzebne użytkownikowi. Należy zachować ostrożność i w kolejnych okienkach instalatora korzystać tylko z opcji instalacji własnej oraz nie udzielać zgody na instalację dodatkowych aplikacji.

Ograniczenia!
Wersja Free/Demo aplikacji posiada kilka ograniczeń w stosunku do płatnej wersji Pro - dźwięk można zapisywać tylko w formacie WAV, w programie nie skorzystamy z jednoczesnej edycji/konwersji wielu plików audio w pojedynczym zadaniu, a także z funkcji łączenia osobnych plików audio w jeden plik. Wersję Pro programu można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Music Editor FreeMusic Editor Free 10.8.2.4
Wersja stabilna
9.69 MB | 2019-10-28

Ilość pobrań: 1681 | W tym miesiącu: 38 | W poprzednim miesiącu: 127

Komentarze (0)
Music Editor Free