w
googluj
pl

EZ CD Audio Converter Free 3.1.5.1


EZ CD Audio Converter Free – darmowa wersja programu EZ CD Audio Converter, czyli spadkobiercy popularnego narzędzia Easy CD-DA Extractor. Bezpłatna edycja nie posiada kilku funkcji wersji Ultimate, ale i tak pozwala na wygodne zgrywanie muzyki z płyt Audio CD, konwertowanie plików dźwiękowych pomiędzy wieloma formatami, a także wypalanie plików audio na płytach CD/DVD (jako Audio CD, płyta MP3, płyta z obrazu ISO, BIN, CUE, płyta z danymi audio oraz kopia innej płyty). EZ CD Audio Converter Free został zaopatrzony również w funkcje edycji metadanych utworów oraz okładek albumów, przy czym możliwe jest pobieranie tagów lub okładek z Internetu (serwisy MusicBrainz, freedb oraz Amazon). Program zawiera zestaw kodeków audio, tak więc użytkownik nie musi instalować kodeków zewnętrznych.

Wśród bardziej zaawansowanych funkcji EZ CD Audio Converter Free znajdziemy: normalizację głośności (przy użyciu ReplayGain), wsparcie dla arkuszy CUE (w tym ich tworzenie) i informacji CD-Text, a także definiowanie parametrów wyjściowych plików audio (kontrola nad formatem docelowym, typem przepływności bitów, jakością/bitrate, liczbą kanałów, częstotliwością próbkowania, filtrami Lowpass i Highpass oraz wykrywaniem błędów CRC). Możliwe jest również wykorzystanie efektów DSP - ReplayGain, wzmocnienie i zanikanie głośności, dodawanie lub usuwanie ciszy na początku bądź końcu nagrania. Warto wspomnieć o funkcji tworzenia playlist M3U dla zripowanych utworów, zapisie metadanych ReplayGain w nagraniach, generowaniu nazw plików wyjściowych na bazie wzorców, wprowadzaniu przerw pomiędzy utworami audio wypalanymi na płytach, a także różnych profilach konwersji, definiowanych przez użytkownika.

Program jest wygodny w obsłudze, możemy korzystać z panelu eksploratora nośnika danych i za jego pomocą szybko dodawać interesujące nas nagrania do listy roboczej. Eksplorator oferuje drzewo katalogów, różne tryby widoku plików/folderów (ikony, lista, szczegóły), pasek skoku do głównych lokacji, a także filtr formatów audio. Lista operacyjna pozwala na zapoznanie się ze szczegółowymi właściwościami załadowanych do niej nagrań, a także na modyfikowanie ich tagów. Przygotowano również panel przeznaczony specjalnie do przeglądania i edycji metadanych wybranego utworu oraz wprowadzenia okładki albumu. Program posiada wbudowany odtwarzacz ścieżek z płyt audio CD, poza tym w playerze zewnętrznym można otwierać nagrania wczytane do panelu eksploratora i listy roboczej.

Interfejs graficzny EZ CD Audio Converter Free jest dość skromny wizualnie, ale pozwala na wygodne korzystanie z wszystkich istotnych funkcji programu. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni szybko opanować podstawy obsługi narzędzia. Bardziej zaawansowane ustawienia wymagają szerszej wiedzy o kodowaniu/dekodowaniu audio. Poprzez menu Pomoc można otworzyć stronę WWW, która zawiera szczegółową instrukcję, dostępną w języku angielskim.

Uwaga!
Wszystkie obsługiwane formaty plików audio zostały podane w witrynie producenta (sekcja Product Details).
Program zainstaluje się w wersji 32 lub 64 bitowej, zależnie od tego, z jakiej wersji Windows korzysta użytkownik.

Ograniczenia!
Ograniczenia wersji darmowej opisano w witrynie producenta (sekcja Download). Na przykład w edycji Free brakuje korekcji błędów podczas zgrywania płyt Audio CD, a także możliwości wyodrębniania ścieżek dźwiękowych z materiałów wideo. Poza tym ripowanie płyt i konwertowanie nagrań audio na inny format przebiegają z mniejszą prędkością (jednak wcale nie aż tak powolnie). Za pomocą witryny autorskiej można nabyć licencję na wersję Ultimate.

Wbrew informacjom, które są dostępne w różnych serwisach hostujących oprogramowanie, edycja Free nie ogranicza się tylko do funkcji ripowania ścieżek audio z płyt Audio CD.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
EZ CD Audio Converter FreeEZ CD Audio Converter Free 3.1.5.1
Wersja stabilna 32-bitowa
48.2 MB | 2015-12-09
EZ CD Audio Converter Free 3.1.5.1
Wersja stabilna 64-bitowa
48.2 MB | 2015-12-09
przejdź
EZ CD Audio Converter Free Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 998 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 35

Komentarze (2)
EZ CD Audio Converter Free
avatararrow
~CynterWojtek | 2015.12.09 17:33
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jestem całkowicie za EZ_CD. Polecam, gdyż jest SUPER. Korzystam co prawda z Pro, ale 'okrojek' również jest OK (testowałem). Ładuje piątasia i pozdrawiam !!!!!
EZ CD Audio Converter Free 3.1.5.1
avatararrow
~SEpuLT | 2015.12.09 16:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To nie jest darmowy program tylko TRIAL. Od kilku wersji producent nie wspiera wersji darmowej.
EZ CD Audio Converter Free 3.1.5.1