w
googluj

Alternate Quick Audio 2.010


Alternate Quick Audio – bardzo prosty program do tworzenia nagrań audio w formacie MP3 lub WAV, połączony z konwerterem formatów dźwiękowych, zapewniającym możliwość zapisu między innymi w: MP3, WAV, OGG, AU, AIF, SAM, IFF, SDX czy SND. Konwerter może być co prawda uruchomiony z poziomu całej aplikacji, jednak jest tak właściwie osobną aplikacją (po instalacji dysponujemy nawet dedykowaną jej, drugą ikoną), przez co może być używany całkowicie niezależnie od głównego programu.

Po uruchomieniu opisywanego narzędzia naszym oczom ukazuje się prosty w obsłudze interfejs, który domyślnie jest dość kolorowy – to za sprawą zastosowanej skórki graficznej (w ustawieniach mamy możliwość wyboru jednej z czterech). Nie są one wyjątkowo atrakcyjne, przez co program wydaje się dość przestarzały, jednak to jedynie wrażenie wizualne. Technicznie wszystko funkcjonuje tak jak należy, a dzięki braku udziwnień w interfejsie, obsługa okażę się prosta również dla osób mniej doświadczonych – cała sprowadza się do wykorzystania przycisków w górnej części okna programu. Służą one do rozpoczynania nagrania, obsługi zapisu plików oraz uruchamiania konwertera. Część z akcji (a w praktyce również dodatkowe, niedostępne z głównej okna) znajdziemy również na rozwijanych listach klasycznego menu na górnym pasku. Wygodnym elementem obsługi jest otwieranie kolejnych nagrań na kartach (podobnie, jak w przeglądarce internetowej), co ułatwia poruszanie się pomiędzy nimi. Warto zajrzeć do ustawień, których, w porównaniu z pierwszym wrażeniem, jakie sprawia na nas program, jest całkiem sporo.

Kłopotów nie powinna przysporzyć również chęć skorzystania z konwertera. Tutaj interfejs nie jest już kontrolowany przez użytkownika pod kątem użytego tematu kolorystycznego, ponieważ wszystko jest najprostsze, jakie tylko może być. W tym przypadku to akurat dobrze, ponieważ okienko konwertera oferuje jednoczesny dostęp do wielu ustawień, więc dodatkowe efekty wizualne mogłyby utrudnić łatwą obsługę. Wystarczy wybrać pliki do konwersji, następnie format docelowy i ewentualne dodatkowe opcje, a następnie uruchomić proces konwersji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Alternate Quick AudioAlternate Quick Audio 2.010
Wersja stabilna
36.53 MB | 2021-04-07

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Alternate Quick Audio