w
googluj

Lock My PC 4.9.5.929


Lock My PC to program do zabezpieczania komputera przed niepowołanym dostępem podczas nieobecności właściciela przed ekranem. Aplikacja blokuje możliwość korzystania z myszy, napędów optycznych oraz skrótów klawiaturowych, dopóki nie zostanie wprowadzone ustalone wcześniej hasło zabezpieczające. Naturalnie tryb blokady uruchamiany jest na życzenie (a więc na przykład ręcznie w momencie odchodzenia od komputera) lub automatycznie po określonym czasie nieaktywności systemu, a podczas wprowadzania hasła cały czas widok pulpitu i programów jest zasłonięty czarnym ekranem i informacją o zablokowaniu dostępu.

Warto zwrócić uwagę, iż w aplikacji znalazło się całkiem sporo ustawień, które pozwalają dostosować program do własnych preferencji. Wszystkie dotyczą przede wszystkim aspektów bezpieczeństwa; można zmodyfikować przezroczystość okna zasłaniania pulpitu, wybrać zachowanie się podpowiedzi do hasła oraz jego ujawniania, a także wiele innych parametrów, których wykorzystanie może przełożyć się na wygodę i skuteczność aplikacji w naszym konkretnym przypadku. Ciekawą opcją jest możliwość aktywowania konieczności podania hasła przed zablokowaniem komputera. To dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu unikniemy przypadkowego zablokowania komputera i konieczności jego odblokowywania hasłem, co nie zawsze mogłoby być praktyczne.

Pochwały należą się także za wbudowany moduł sprawdzania aktualności zainstalowanej wersji. Uruchamiamy go z poziomu menu kontekstowego ikony programu na systemowym pasku zadań. W kilka chwil aplikacja łączy się z serwerem producenta, informując użytkownika, czy korzysta z najnowszej dostępnej wersji programu.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Lock My PCLock My PC 4.9.5.929
Wersja stabilna
1.97 MB | 2015-02-18

Ilość pobrań: 472 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Lock My PC