w
googluj

VSUsbLogon 1.13.3


VSUsbLogon to program umożliwiający logowanie do systemu przy użyciu klucza USB. Bazuje na generowaniu PINu na podstawie danych użytkownika, którego konto niezależnie od tego pozostaje nadal chronione standardowym hasłem. Jest to narzędzie proste w użyciu i konfiguracji, a może znacznie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa związanego z dostępem do komputera (do zalogowania się niezbędny jest klucz USB - pendrive). Dodatkową korzyścią jest brak konieczności pamiętania standardowego hasła do systemu, co może być szczególnie przydatne, gdy korzystamy z kilku kont lub komputerów jednocześnie.

Aby przypisać nowe ustawienia włożonej do komputera pamięci USB, należy w pierwszej kolejności zlokalizować odpowiednie urządzenie na liście wpiętych pamięci, która wyświetlana jest w głównym oknie programu po uruchomieniu. Kiedy interesujący nas pendrive jest zaznaczony, wystarczy przypisać go do adekwatnego użytkownika. W tym celu wyświetlone zostanie dodatkowe okienko, w którym od razu mamy możliwość wprowadzenia kilku podstawowych ustawień. Należą do nich opcje związane z automatyką logowania, używaniem wymaganej kombinacji klawiszy oraz odpowiednimi akcjami po włożeniu, bądź wyjęciu danego klucza z komputera. Szczególnie to drugie ustawienie może okazać się przydatne, ponieważ pozwala wybrać odpowiedni tryb blokady (np. przejście komputera w stan hibernacji, czy zwykłe wylogowanie użytkownika).

Ciekawym dodatkiem w programie są ustawienia, pozwalające kontrolować nie tylko dodatkowe parametry pracy programu, ale także wygląd, co wpływa na styl okienka powiadomień, a ilość ustawień, jak na tego typu narzędzie, należy uznać za bardzo dużą.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
VSUsbLogonVSUsbLogon 1.13.3
Wersja stabilna 32-bitowa
2.78 MB | 2015-04-28
VSUsbLogon 1.13.3
Wersja stabilna 64-bitowa
3.54 MB | 2015-04-28

Ilość pobrań: 643 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
VSUsbLogon