w
googluj

AKVIS OilPaint 10.1.820


AKVIS OilPaint to ciekawy program, przy pomocy którego dowolne zdjęcie zamienimy w imitację rysunku olejnego. Aplikacja daje do dyspozycji wiele suwaków kontrolnych, a tym samym spore pole do popisu dla wyobraźni użytkownika: kontrolowane są między innymi maksymalna długość „kresek”, ich gęstość czy też nasycenie barw. Całość działa bardzo sprawnie, szybko prezentując podgląd, który (dla zwiększenia wydajności programu) generowany jest tylko na niewielkim fragmencie zdjęcia, choć oczywiście na życzenie możemy zobaczyć całe wyrenderowane zdjęcie i w razie potrzeby nadal je korygować.

Obsługa programu jest bardzo intuicyjna. Jak w większości aplikacji tego typu, pierwszym i niezbędnym krokiem do rozpoczęcia pracy jest zaimportowanie zdjęcia, którego edycją będziemy chcieli się zająć. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty wejściowe, ale także surowe pliki z zaawansowanych aparatów cyfrowych (RAW w odpowiedniej dla każdego z producentów odmianie), DNG, czy też photoshopowy PSD (po doinstalowaniu plug-ina). Warto zwrócić uwagę, iż funkcjonalność programu nieco różni się od siebie pomiędzy dostępnymi wersjami (są cztery, z których najbardziej zaawansowana to Business; wersję, którą chcemy przetestować wybieramy przy uruchomieniu programu).

Wśród dostępnych funkcji, poza główną dla aplikacji możliwością przemiany obrazu na imitację malunku, znajdziemy także opcję oznaczania fotografii napisami (dostępna jest zaawansowana edycja czcionek i kolorów) oraz możliwość nakładania na obraz tekstur, włącznie z ręcznym ustawianiem kierunku padania światła. Taki zestaw narzędzi daje całkiem spore pole do popisu, kiedy zwykłe zdjęcie chcemy upodobnić do olejnego obrazu.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 10 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
AKVIS OilPaintAKVIS OilPaint 10.1.820
Wersja stabilna 32-bitowa
105 MB | 2022-06-24
AKVIS OilPaint 10.1.820
Wersja stabilna 64-bitowa
108 MB | 2022-06-24

Ilość pobrań: 275 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
AKVIS OilPaint