w
googluj
pl

Image Analyzer 1.40


Image Analyzer to program do średniozaawansowanej edycji zdjęć, w którym efekty skupiają się głównie (ale nie tylko) wokół korekt barwnych. Jest to aplikacja „lekka” dla systemu, co w połączeniu ze współpracą ze wszystkimi obecnymi systemami operacyjnymi (począwszy od Windowsa 95), gwarantuje dość dużą szansę, że bez problemu skorzystamy z narzędzia również na starszych i mniej wydajnych komputerach. Aplikacja oferuje jeszcze jedną dość rzadko spotykaną cechę: efekty zmieniania wartości różnych parametrów w opcjach w dodatkowych okienkach, widoczne są na samym zdjęciu natychmiastowo, co znacznie ułatwia obsługę. Nie ma bowiem konieczności zmiany parametrów i wybrania przycisku „OK”, tylko na potrzeby eksperymentów – zmiany zatwierdzamy dopiero wtedy, kiedy efekt nas zadowala, oszczędzając w ten sposób czas.

Jak na tego typu narzędzie, program oferuje średniej długości listę wspieranych formatów, z drugiej jednak strony, znajdują się na niej rozszerzenia rzadko spotykane. Zapis i odczyt możliwy jest dla BMP, ICO, CUR, WMF, EMF, PNG, MNG, GIF, PCX, JPEG oraz JPEG 2000. Co więcej, odczytywać możemy dodatkowo pliki z pakietu matematycznego Matlab, a także formaty CR2, RAS, PNM, PGM, PPM i HIPS. Wspierane są przestrzenie barw RGB, CMY, HSI, Lab, YCbCr, YIQ oraz PCA, a wśród funkcji znajdziemy możliwość konwersji zdjęć pomiędzy nimi.

Niestety niskie wymagania sprzętowe programu z czegoś wynikają – w tym przypadku najbardziej jest to zauważalne w wyglądzie interfejsu, który stylistyką pasuje co najwyżej do Windowsa XP. Dla użytkowników nowszych systemów stylistyka programu będzie prezentować się raczej nienowocześnie, podobnie jak sam rozkład narzędzi – wszystkie ukryte są na paskach i pod niewielkimi ikonami poniżej niego; nie są ułożone na coraz popularniejszej wstążce.

Spolszczenie!
• Język polski w programie ustawimy przy pierwszym uruchomieniu w wyskakującym okienku, jednak aby zmiany zostały zastosowane, konieczne jest ponowne uruchomienie aplikacji.
• Spolszczenie ma kilka braków – część napisów pozostaje anglojęzyczna.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Image AnalyzerImage Analyzer 1.40
Wersja stabilna
2.99 MB | 2020-03-31

Ilość pobrań: 151 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Image Analyzer