w
googluj
pl

Adobe Photoshop CC 2015.1.2


Adobe Photoshop to jeden z najpopularniejszych profesjonalnych edytorów graficznych. Wersja CC jeszcze bardziej rozbudowuje zestaw funkcji dostępnych w tym potężnym programie. Photoshop sprawdza się najlepiej w tworzeniu i obróbce grafiki rastrowej (fotografie cyfrowe i inne obrazy bitmapowe). Korzystają z niego m.in. artyści-graficy, projektanci stron WWW, twórcy aplikacji webowych i mobilnych oraz osoby działające w branży poligraficznej. Program oferuje także funkcje związane z podstawową pracą z grafiką wektorową, grafiką 3D (także wydruk 3D) oraz materiałami wideo i animacjami. Adobe Photoshop obsługuje ogromną ilość formatów plików graficznych (i nie tylko), oferując przy tym swoje własne, natywne formaty PSD i PSB. Oprogramowanie współpracuje z usługą Adobe Creative Cloud, która troszczy się o synchronizację zasobów pomiędzy aplikacjami Adobe działającymi na komputerach i urządzeniach mobilnych, jak również oferuje dostęp do serwisu Adobe Stock (około 50 milionów i fotografii, ilustracji, grafik i filmów do pobrania) oraz zestawu czcionek Typekit i zbioru samouczków. Tak jak poprzednie wersje Photoshopa, edycja CC w pełni współpracuje z wtyczką Camera Raw oraz programem Adobe Bridge. Oczywiście możliwe jest importowanie i eksportowanie danych z/do innych programów firmy Adobe. Projekty można publikować w Adobe Stock oraz w serwisie Behance. Warto dodać, że program oferuje wsparcie dla ekranów dotykowych oraz ekranów HiDPI/Retina Display.

Możliwości Adobe Photoshop oferowane od wersji CC to m.in.: pędzel korygujący w czasie rzeczywistym, bardziej precyzyjne przenoszenie i rozszerzanie obiektów z uwzględnieniem ich zawartości graficznej (bieżąca korekcja skali i obrotu elementu, funkcja przekształcania po upuszczeniu, dostosowująca rozmieszczenie obiektu do skali i pozycji całego obrazu). Narzędzie automatycznego wypełniania z uwzględnieniem zawartości można teraz stosować na połączonych obrazach panoramicznych. Przygotowano także funkcje takie jak: łączenie obiektów inteligentnych, efekty ruchu i szum addytywny w galerii rozmyć, wypaczenie perspektywy, nowy filtr inteligentnego wyostrzenia, maska ostrości, redukcja potrząśnięć aparatem fotograficznym. Poza tym skorzystamy z obszarów kompozycji (grupy warstw specjalnego typu, przycinające zawartość znajdujących się w nich elementów do swojego obramowania), wielu instancji stylów warstw, ulepszonych kompozycji warstw. Kolejne nowe możliwości to: szybkie wyszukiwanie i natychmiastowy podgląd czcionek, panel glifów, dostęp do czcionek biblioteki Adobe Typekit, ulepszone inteligentne linie pomocnicze, tworzenie zestawów linii pomocniczych i ustawień predefiniowanych. Poprawie uległa obsługa pióra świetlnego i funkcji dotykowych w Windows. W tym systemie Photoshop może teraz pracować w bardzo wysokich rozdzielczościach ekranu. Kolejna zmiana to dodatkowy sposób działania wtyczki Camera Raw - w formie filtru graficznego. Wersja CC pozwala na obsługę druku 3D, importowanie plików SVG oraz umieszczanie postaci 3D w projektach 2D. Poprawiono wydajność funkcji eksportujących grafikę. Silnik graficzny Adobe Mercury troszczy się teraz o wysoką wydajność pracy narzędzi pędzla korygującego, inteligentnego wyostrzenia oraz próbkowania w górę. Program został zaopatrzony także w narzędzie Adobe Generator, które generuje zasoby obrazów z warstw czy ich grup.

Oczywiście w Adobe Photoshop CC znajdziemy funkcje obecne w poprzednich wydaniach programu (w tym w edycjach Extended). Skorzystamy m.in. z szeregu narzędzi odpowiedzialnych za wykonywanie przeróżnych manipulacji na obrazie, stosowanie filtrów i efektów graficznych, pracę z warstwami, maskami, stylami, krzywymi, progami, kanałami, tekstem, gradientami oraz ścieżkami. Możliwe jest działanie w różnych przestrzeniach barw, wykorzystanie funkcji automatycznej korekty obrazu, użycie wtyczek itd. (nie sposób wymienić tutaj wszystkich możliwości programu).

Interfejs graficzny Adobe Photoshop CC jest nowoczesny, elegancki i wysoce konfigurowalny. Początkujący użytkownicy powinni rozpocząć swoją przygodę z Photoshopem od zapoznania się z podstawowymi instrukcjami czy samouczkami. Porady i turtoriale można znaleźć m.in. w witrynie producenta (część informacji jest dostępna w języku angielskim).

Uwaga!
Po kliknięciu w „Pobierz” użytkownik odwiedzi stronę WWW, za pomocą której będzie mógł pobrać program Adobe Creative Cloud, pozwalający z kolei na ściągnięcie i zainstalowanie wersji próbnej Adobe Photoshop CC. Pobranie Creative Cloud będzie możliwe dopiero wypełnieniu krótkiego formularza i zalogowaniu się za pomocą konta Adobe ID na wspomnianej stronie. Konto założymy poprzez stronę z formularzem lub np. główną stronę witryny Adobe.

Ograniczenia!
Wersja próbna działa przez okres 30 dni, następnie trzeba zakupić licencję/subskrypcję na pełną wersję programu, by móc nadal z niego korzystać.

Wymagania!
Niektóre funkcje Photoshop CC wymagają połączenia z Internetem.
W Windows 7 wymagany jest Service Pack 1.

Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor Intel Core 2 lub AMD Athlon 64 (2 GHz lub szybszy).
2 GB pamięci RAM.
2 GB wolnego miejsca na dysku dla instalacji wersji 32-bitowej, 2,1 GB wolnego miejsca na dysku na potrzeby instalacji wersji 64-bitowej, dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji.
Wyświetlacz o rozdzielczości 1024x768 (zalecana rozdzielczość to przynajmniej 1280x800).
Karta graficzna z 16-bitową głębią kolorów i 512 MB pamięci VRAM (zalecane co najmniej 1 GB RAM).
System obsługujący standard OpenGL 2.0.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Adobe Photoshop CCAdobe Photoshop CC 2015.1.2
Wersja stabilna 32-bitowa
2000 MB | 2016-04-12
Adobe Photoshop CC 2015.1.2
Wersja stabilna 64-bitowa
2100 MB | 2016-04-11

Ilość pobrań: 2288 | W tym miesiącu: 27 | W poprzednim miesiącu: 70

Komentarze (0)
Adobe Photoshop CC