w
googluj

PT Photo Editor Free 3.8


PT Photo Editor Free – jeden z ciekawszych, darmowych programów do edycji zdjęć. Oferuje wiele możliwości znanych z profesjonalnych aplikacji, zachowując przy tym prostotę działania i obsługi, a także wiele dostępnych trybów pracy, narzędzi i filtrów. Sposobem zorganizowania interfejsu program mocno nawiązuje do Adobe Lightroom, widać zatem, że twórcy, choć wzorowali się na innym produkcie, wybrali odpowiedniego kandydata. Co istotne, choć mamy w tym przypadku do czynienia z propozycją darmową, nie przynosi to wielkiego uszczerbku dla ogólnego komfortu korzystania z aplikacji.

Z pewnością jest to propozycja, która swoimi możliwościami może do siebie przekonać większość fanów Lightrooma, którzy jednak wykorzystują go wyłącznie na własne, amatorskie potrzeby. W tym przypadku opisywany program będzie idealny. Tak jak zastało wspomniane na wstępnie, aplikacja mocno nawiązuje interfejsem do innego znanego programu. Obsługa poszczególnych paneli i ich elementów jest niemal identyczna. Dolny obszar to podgląd eksploratora plików, lewy panel skrywa w sobie historię operacji i podpowiada poprzez miniatury, jak będzie wyglądać nasza fotografia po zastosowaniu wybranych filtrów, środkowy ekran to widok edycji, w którym elementy można wyświetlać na wiele sposób, zaś prawa część to klasyczny pasek narzędzi, którymi w różny sposób możemy traktować nasze zdjęcia.

Pomimo, iż program jest darmowy, znajdziemy tu takie opcje jak szczegółowe zarządzanie kolorystyką, kontrolowanie niedoskonałości optyki aparatu czy nawet możliwość automatycznego retuszowania wybranych fragmentów zdjęcia (w naszym odczuciu w tym przypadku najlepiej sprawdzające się głównie przy korektach twarzy modela na fotografii).

Uwaga!
W naszej bazie programów znajduje się również PT Photo Editor Pro – testowa edycja płatnej wersji opisywanej aplikacji, która oferuje więcej możliwości.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
PT Photo Editor FreePT Photo Editor Free 3.8
Wersja stabilna
14 MB | 2019-01-15

Ilość pobrań: 252 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PT Photo Editor Free