w
googluj
pl

Adobe InDesign CC 2015.2


Adobe InDesign CC (skrót od Creative Cloud) to czołowy, profesjonalny program DTP (desktop publishing), przeznaczony do tworzenia publikacji w formie poligraficznej oraz elektronicznej. InDesign pozwala w zaawansowany sposób projektować różnorodne publikacje, łamać i składać ich tekst, a także przygotowywać je do wydruku czy udostępnienia w sieci. Program jest bardzo przydatny podczas tworzenia wydawnictw wielostronicowych oraz dokumentów o skomplikowanej strukturze. Za pomocą Adobe InDesign zaprojektujemy, wydrukujemy i opublikujemy np. plakaty, ulotki, broszury, magazyny drukowane i cyfrowe, newslettery, dokumenty oraz książki elektroniczne. Odpowiednie wersje programu są dostępne dla systemów Windows i Mac OS X.

Projektanci publikacji drukowanych mogą swobodnie wykorzystywać konfigurowalne szablony typograficzne, potężne funkcje łamania i składu tekstu oraz różnorodne narzędzia kontrolujące właściwości tekstu, tabel, zdjęć czy grafik zamieszczonych w publikacji. Z pewnością bardzo przydatne są style obiektów, pozwalające na szybkie i intuicyjne modyfikowanie właściwości wizualnych poszczególnych elementów w tworzonym dokumencie. W łatwy sposób można stosować również rozmaite funkcje odpowiedzialne za profesjonalne przygotowanie materiałów do druku.

Z kolei osoby projektujące materiały dla potrzeb WWW odnajdą w InDesign szeroki wachlarz możliwości związanych z tworzeniem cyfrowych publikacji, zawierających także funkcje interaktywne - m.in. kod HTML, nagrania audio i wideo, animacje, pokazy slajdów. Funkcja Publish Online (Podgląd) pozwala na szybkie i wygodne opublikowanie materiałów w Internecie (w galerii użytkownika hostowanej na serwerach Adobe, w serwisie Adobe Stock oraz w sieciach społecznościowych). Możliwe jest przyjrzenie się własnym projektom za pomocą domyślnej przeglądarki internetowej, wygenerowanie odnośników do naszych prac albo wysłanie projektów na wybrany adres e-mail. Opublikowane projekty zachowują wszystkie interaktywne funkcje oraz działają prawidłowo także na tabletach, smartfonach itp.

W panelach/oknach programu zawarto funkcje odpowiedzialne m.in. za pracę z: tekstem i tabelami, stronami oraz warstwami dokumentu, elementami interaktywnymi, kolorami, motywami, obrysami obiektów, efektami (w tym skalowalnymi), tzw. overlayami oraz funkcjami redakcyjnymi.

Adobe InDesign oferuje możliwości pozwalające na przykład na: odwracanie kierunku przepływu tekstu oraz układu strony, tworzenie spisów treści, indeksów i przypisów, wyświetlanie szybkiego podglądu czcionek, wykorzystanie listy ulubionych czcionek, stosowanie glifów alternatywnych dla określonych znaków (także z poziomu menu podręcznego), konwertowanie ułamków na tekst, dodawanie cieniowania do akapitów, umieszczanie grafiki w tabelach, zaawansowane wyszukiwanie i zamienianie tekstu, wyodrębnianie motywów kolorystycznych z zaznaczonych obszarów, grafik czy obiektów, a następnie używanie tych motywów w projekcie.

Program został zaopatrzony w zaawansowany procesor tekstu InCopy oraz bibliotekę zasobów, oferującą dostęp do źródeł lokalnych i Internetowych (integracja z Bibliotekami CC oraz usługą Adobe Stock). InDesign wspiera czcionki Typekit i posiada bogaty zestaw czcionek tego typu. Dostępne są funkcje pracy grupowej z zasobami Bibliotek CC, a także synchronizacji bibliotek pomiędzy różnymi urządzeniami. Istnieje możliwość tworzenia układów typograficznych przy użyciu gestów dotykowych. InDesign oferuje wsparcie dla ekranów HiDPI/Retina Display. Nad wydajnością działania różnych funkcji graficznych programu (zoom, przewijanie obszaru roboczego i inne) czuwa silnik Mercury.

InDesign ściśle współpracuje z innymi programami Adobe, np. Photoshop, Illustrator, Bridge, Capture CC, Comp CC (aplikacja działająca na urządzeniach mobilnych z systemem iOS), a także Digital Publishing Suite.

Adobe InDesign potrafi otwierać/importować m.in. pliki dostępne w jego natywnym formacie, dokumenty PDF, pliki tworzenia ustawień PDF, pliki XML, pliki QuarkXPress, obrazy i pliki multimedialne w różnych formatach, dokumenty Microsoft Word i Excel, dokumenty InCopy, pakiety animowane, pliki TXT (w tym także jako czysty tekst), RTF, EPS, Macintosh PICT. Z kolei zapis/eksport danych jest możliwy m.in. do plików natywnych InDesign oraz plików PDF, EPUB, EPS, FLA, SWF, HTML, JPG, PNG i XML, jak również do artykułów Digital Publishing Suite.

Interfejs graficzny InDesign jest nowoczesny, bardzo elegancki i wysoce konfigurowalny. Program jest skierowany właściwie tylko do osób mających znaczne pojęcie o zagadnieniach DTP. Użytkownicy rozpoczynający swoją przygodę z InDesign mogą zapoznać się z bogatym zestawem instrukcji i samouczków dostępnych w witrynie producenta.

Uwaga!
Link pobierania przekierowuje na odpowiednią stronę (w witrynie Adobe), za pomocą której można ściągnąć narzędzie Creative Cloud Setup, pozwalające na pobranie Adobe InDesign. Wymagane jest przy tym zalogowanie się na wspomnianej stronie przy użyciu Adobe ID (można także dokonać rejestracji konta Adobe ID z jednoczesnym przejściem do dalszych operacji pobierania programu).

Program zostanie zainstalowany w wersji 32 lub 64 bitowej, zależnie z jakiej wersji Windows korzystamy (32 lub 64-bit).

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać maksymalnie przez okres 30 dni. Następnie konieczne staje się nabycie licencji na pełne wydanie Adobe InDesign za pomocą witryny producenta.

Wymagania!
Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor Intel Pentium 4 lub AMD Athlon 64.
2 GB pamięci RAM (zalecane 8 GB).
2,6 GB dostępnego miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Adobe InDesign CCAdobe InDesign CC 2015.2
Wersja stabilna 32-bitowa
1000 MB | 2016-02-05
Adobe InDesign CC 2015.2
Wersja stabilna 64-bitowa
1000 MB | 2016-02-05

Ilość pobrań: 735 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (0)
Adobe InDesign CC