w
googluj

DxO FilmPack 5.5.605


DxO FilmPack – program do edycji zdjęć przy pomocy filtrów, których zadaniem jest symulowanie konkretnych filmów fotografii analogowej. Wszystkie opisane są nazwami faktycznych produktów, szczegółowo odwzorowane i ostatecznie krótko opisane, aby użytkownikowi ułatwić wybranie odpowiedniego z nich. Choć w pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że program kierowany jest głównie do osób, które pamiętają czasy fotografii analogowej i chcą sięgnąć po efekty konkretnych klisz, których same używały, nic nie stoi na przeszkodzie, by z aplikacji z powodzeniem korzystał ktokolwiek, wybierając filtry z podglądu jak w każdym innym programie tego typu.

Aplikacja cechuje się bardzo nowoczesnym interfejsem, który utrzymany jest w ciemnej kolorystyce. Edytować można jedynie tło samego zdjęcia w podglądzie, regulując jasność tła w ustawieniach. Tych jest natomiast raczej niewiele, ale to dobrze, bo zamiast dostosowywać szczegóły działa aplikacji do własnych potrzeb, możemy po prostu skupić się na uzyskiwaniu ciekawych efektów podczas edycji zdjęć. Obsługa jest bardzo podobna do tej, jaką znamy z innych tego typu programów. Wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcie do nałożenia filtra z galerii (po zainstalowaniu aplikacji, na starcie znajduje się tam kilka przykładowych plików), a następnie wybierać filtry w edytorze, w którym znajdują się one na prawym panelu.

Warto zwrócić uwagę, iż filtry po prawej stronie automatycznie aktualizują miniatury, w zależności od zdjęcia, jakie edytujemy, więc wstępny efekt zastosowania danego efektu widać od razu w formie niewielkiej miniatury. Jednokrotne kliknięcie na wybranym filtrze nie stosuje go automatycznie, a dopiero wyświetla informacje na jego temat. Podczas nakładania kolejnych filtrów mamy możliwość śledzenia zmian na histogramie oraz dodatkowym podglądzie zdjęcia – co ciekawe obydwa te elementy są domyślnie ukryte i aby z nich korzystać, należy je aktywować ręcznie.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 31 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
DxO FilmPackDxO FilmPack 5.5.605
Wersja stabilna
245.06 MB | 2020-06-03

Ilość pobrań: 84 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
DxO FilmPack