w
googluj

PT Photo Editor Pro 5.0.2


PT Photo Editor Pro – rozbudowany program do edycji zdjęć, funkcjonalnie i wizualnie mocno nawiązujący do wzorowego w tym zakresie Adobe Lightrooma. Pozwala na stosowanie licznych narzędzi edycyjnych (globalnych, jak i miejscowo), filtrów oraz korektorów, aby przy jego pomocy zdjęcia, które edytujemy, stały się jedyne w swoim rodzaju i nadawały się do dalszego wykorzystania w druku czy publikacji w Internecie. Dodatkiem względem darmowej wersji programu (którą również posiadamy w bazie – szczegóły poniżej) jest wzbogacenie edytora o zaawansowane funkcje, obsługę obrazów 16-bitowych, możliwość wyboru profilów kolorów podczas zapisywania zdjęć, moduł dodawania do zdjęć znaku wodnego a także kreator grupowej edycji zdjęć (włącznie z nadawaniem znaku wodnego).

Obsługa aplikacji jest prosta, choć raczej niezbędna będzie tutaj znajomość języka angielskiego, w którym komunikuje się z użytkownikiem interfejs. Większość opcji jest bowiem, podobnie jak we wzorcowym Lightroomie, opisana wyłącznie tekstowo. Ich obsługa jest niemal identyczna jak we wspomnianej aplikacji Adobe, przez co stosowanie wszystkich narzędzi jest naprawdę proste. Interfejs pozwala zmieniać widoki, co szczególnie przydaje się podczas porównywania efektów dokonanych już edycji na zdjęciach. Lewa część służy wyborowi filtrów oraz przeglądaniu historii edycji, z prawej natomiast znajdziemy wszystkie narzędzia pogrupowane według kategorii, a jednocześnie w ułożone w takiej kolejności, której trzymanie się zagwarantuje uzyskanie najlepszych efektów.

Moduł dodawania do fotografii znaków wodnych jest również wystarczająco rozbudowany, aby korzystać z niego z przyjemnością. Już na wstępie wykorzystać można kilka gotowych szablonów, ale dostępne jest również tworzenie całkowicie własnych napisów. Można przy tym skorzystać z automatycznego dodawania informacji o autorze, dacie wykonania i tym podobnych (w tej sytuacji dane te pobierane są z metadanych Exif zdjęcia). Można również dodać symbole związane z prawami autorskimi oraz znaki towarowe.

Uwaga!
W naszej bazie programów znajduje się również PT Photo Editor Free – darmowa edycja programu, która przy niewiele mniejszej funkcjonalności, zdejmuje ograniczenia niniejszej wersji i pozwala korzystać z niej całkowicie bez opłat.

Ograniczenia!
Opisywana, darmowa wersja testowa programu nakłada na plik wynikowy znak wodny z logo producenta. Dodatkowo zablokowane są aktualizacje programu oraz dostęp do pomocy technicznej.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PT Photo Editor ProPT Photo Editor Pro 5.0.2
Wersja stabilna
14.4 MB | 2019-01-15

Ilość pobrań: 147 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PT Photo Editor Pro