w
googluj

PhotoEQ 10.0


PhotoEQ – program do edycji grafiki rastrowej, który sprawdzi się również podczas codziennego modyfikowania zdjęć. Jego cechą szczególną jest funkcja, która na początku edycji automatycznie podpowie, w jaki sposób zmodyfikować zdjęcie, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Wykorzystać można do tego również standardowo zdefiniowane makra (np. automatycznie dostosować parametry zdjęcia tak, by jak najlepiej oddać kolorystykę twarzy), ale również edytować wszystkie parametry ręcznie. Ten ostatni sposób daje największą swobodę, a co ważne, nie jest przy tym najtrudniejszy – aplikacja wykorzystuje sprawdzony układ, w którym wszystkie narzędzia znajdują się z prawej strony na dodatkowym panelu, podzielone zgodnie z tematyką i najbardziej uzasadnioną kolejnością użycia.

Choć wydawać by się mogło, że zwiastuje to niemal kopię Adobe Lightrooma, niestety na tym polu nie mamy co liczyć na aż tak dobre funkcjonowanie. Owszem, niektóre elementy obsługuje się podobnie i możliwe do osiągnięcia efekty są zbliżone, jednak obsługa panelu jest sporadycznie utrudniona przez nie do końca skuteczne przewijanie opcji przy pomocy rolki myszy, co czasem wydaje się mylące; momentami konieczne jest przewijanie opcji na pasku przy pomocy kliknięć kursorem w strzałki. Pomijając ten drobiazg, reakcje aplikacji na polecenia użytkownika są szybkie, przez co praca generalnie przyjemna i wydajna.

Warto zauważyć, iż choć program nie sprawia z początku wrażenia tak rozbudowanego, obsługuje on zdecydowaną większość najpopularniejszych rozszerzeń plików, w tym surowe pliki RAW od wiodących producentów aparatów cyfrowych. Ciekawostką jest również możliwość swobodnego poruszania się (i konwersji) pomiędzy przestrzeniami barw RGB oraz CMYK. Na koniec warto dodać, iż biorąc pod uwagę ofertę konkurencji, program wydaje się być stosunkowo rozsądnie wyceniony – w chwili naszego testu pełna edycja aplikacji to wydatek niespełna 300zł.

Uwaga!
Podczas naszych testów, w przypadku pobierania programu przy użyciu przeglądarki Google Chrome, raportowała ona ostrzeżenie związane z bezpieczeństwem pobranej aplikacji. Naszym zdaniem jest to błąd w pracy przeglądarki: przeskanowaliśmy program kilkoma aplikacjami i nie zostały wykryte żadne zagrożenia, dlatego komunikat przeglądarki radzimy zignorować.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 10 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
PhotoEQPhotoEQ 10.0
Wersja stabilna
16.7 MB | 2016-10-06

Ilość pobrań: 75 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PhotoEQ