w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 253
Wszystkich postów: 904400
Wszystkich tematów: 127555

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6603 dni

GiliSoft Movie DVD Creator 7.2.0


GiliSoft Movie DVD Creator to program przeznaczony do tworzenia, authoringu i wypalania płyt DVD z materiałami wideo zapisanymi w formacie DVD-Video, który jest obsługiwany przez większość urządzeń DVD. W aplikacji skonwertujemy filmy zapisane w wielu popularnych formatach wideo na pliki DVD-Video, następnie stworzymy płytę z tymi nagraniami lub zapiszemy je w wybranym katalogu czy obrazie płyty (ISO). Do nagrań wideo można wprowadzać napisy oraz dołączać zintegrowane menu DVD z tłem, tytułami i dźwiękiem. Przed konwersją możemy przeprowadzić edycję materiałów wideo – przyciąć czas ich trwania, wykadrować obraz, dostosować jasność, kontrast i nasycenie oraz nałożyć efekty graficzne (czarno-biały, stary film, wytłaczanie, płaskorzeźba, szkic ołówkiem, obraz olejny, mozaika, negatyw, posteryzacja, mgła, poświata, pochłanianie światła (haze), rozmycie ruchu). Poza tym dostępne są funkcje obracania obrazu pod kątem 90, 180 oraz 270 stopni, a także dodawania znaku wodnego i pliku napisów do nagrania wideo. Program pozwala na wyświetlanie znaków wodnych w określonym czasie nagrania, dostępna jest także opcja regulująca ich przeźroczystość. Napisy można pozycjonować wertykalnie, jak również wybrać dla nich ustawienia czcionki (rodzaj, rozmiar, styl, kolor i inne parametry).

Aplikacja oferuje dość bogaty zestaw szablonów graficznych, przeznaczonych do tworzenia dynamicznego lub statycznego menu DVD. W oknie edycji ustawień menu DVD można przeglądać i wybierać określone szablony, pozycjonować i skalować obraz wideo wyświetlany na ich tle, dodawać własne obrazy, które posłużą jako tło menu, wprowadzać tytuły i ścieżkę dźwiękową do menu, a także ustalać liczbę rozdziałów wyświetlanych na pojedynczej stronie menu DVD. W programie w każdej chwili możemy skorzystać z prostego odtwarzacza, w którym odzwierciedlane są wszystkie modyfikacje materiałów wideo, wynikające z zastosowania poszczególnych funkcji edycyjnych oraz szablonów. Odtwarzacz oferuje również funkcję tworzenia zrzutów obrazu z podglądu wideo, które można zapisywać w plikach JPG, PNG i BMP.

GiliSoft Movie DVD Creator pozwala na jednoczesne przetwarzanie wielu materiałów wideo w pojedynczym zadaniu (tzw. przetwarzanie wsadowe). Dzięki temu na płycie DVD w łatwy sposób umieścimy kilka nagrań, na których wcześniej przeprowadziliśmy odmienne czynności edycyjne. Warto dodać, że lista z materiałami wczytanymi do programu oferuje opcje szybkiego wyboru ścieżki audio oraz pliku napisów dla nagrań wideo. W dolnej części okna głównego można wybrać typ płyty DVD (DVD-5, DVD-9 oraz DVD skompresowane), podać jej nazwę, jak również ustalić rodzaj wyjścia (DVD, ISO, katalog na pliki DVD-Video), prędkość wypalania płyty, liczbę kopii i parametry wyjściowe wideo. Oprócz tego zdecydujemy tutaj także o zamknięciu Windows po zakończeniu zadania konwersji oraz wysuniemy lub schowamy tackę napędu DVD. Ustawienia wyjściowe wideo odnoszą się do Bitrate i jakości, standardu TV (NTSC lub PAL) oraz współczynnika proporcji obrazu. Można również włączyć automatycznie dodawanie czarnych pasów do wideo, wybrać katalog na pliki tymczasowe konwersji oraz zdecydować o ich usunięciu po zakończeniu procesu przetwarzania wideo. Konwersja nagrań rozpocznie się po kliknięciu w przycisk Start.

Aplikacja obsługuje m.in. następujące pliki źródłowe materiałów wideo: AVI, MP4, MPG, MPEG, 3GP, WMV, ASF, RM, RMVB, DAT, MOV, a także pliki o rozdzielczości HD - MTS, M2TS(AVCHD H.264), TS(MPEG-2), HD MKV(H.264, MPEG-2 HD), HD WMV(VC-1), HD MOV(H.264, MPEG-4).
Obsługiwane rodzaje płyt: DVD–5, DVD–9; DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD+R DL, DVD-R DL, DVD-RAM.

Program posiada nowoczesny i przyjemny dla oka interfejs graficzny. W rozdzielczości 1024x768 px okno narzędzia jest nieco zbyt duże, jednak wszystkie opcje pozostają nadal dostępne. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć kłopotów z opanowaniem obsługi aplikacji. W razie gdyby okazała się ona jednak zbyt wymagająca, można skorzystać z porad dostępnych w witrynie producenta (w dziale wsparcia).

Ograniczenia!
W niezarejestrowanej, bezpłatnej wersji, program dodaje pokaźny znak wodny do tworzonych materiałów wideo. Po zakupie licencji na pełną wersję aplikacji (za pośrednictwem witryny producenta) znak wodny zniknie.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
GiliSoft Movie DVD CreatorGiliSoft Movie DVD Creator 7.2.0
Wersja stabilna
28.86 MB | 2019-02-19

Ilość pobrań: 140 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
GiliSoft Movie DVD Creator