w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 205
Wszystkich postów: 904407
Wszystkich tematów: 127560

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6609 dni
pl

Bolide Movie Creator 3.4 Build 1126


Bolide Movie Creator to program przeznaczony do montażu i edycji amatorskich nagrań wideo. Dzięki aplikacji można w łatwy sposób stworzyć własne filmy, np. w celu zaprezentowania ich rodzinie oraz znajomym lub opublikowania wideo na Facebooku, YouTube czy innym portalu strumieniującym multimedia.

Narzędzie pozwala na wzbogacenie materiału wideo o obrazy cyfrowe, nagrania audio, tekst, a także cały szereg efektów przejść, które są wyświetlane pomiędzy danymi fragmentami naszego filmu. W Bolide Movie Creator pracujemy z osią czasu, umieszczając na niej nagrania A/V, obrazy, efekty oraz przejścia za pomocą metody przeciągnij i upuść. Pliki multimedialne należy najpierw wczytać do panelu eksploracyjnego, po czym przenieść je z niego za pomocą myszki na linię edycji czasowej, podzieloną na odpowiednie ścieżki – wideo, dźwięk, tekst, obraz/zastosowany efekt wideo. Efekty przejść wprowadzimy poprzez taką samą metodę, ale należy pamiętać, że można umieszczać je na osi czasu jedynie pomiędzy poszczególnymi klipami/fragmentami wideo. Pliki graficzne dodajemy za pomocą opcji „Dodaj wybrany obraz do filmu”, metoda przeciągnij i upuść w tym wypadku nie działa niestety prawidłowo.

Przy użyciu myszki możemy zaznaczać obiekty wprowadzone na oś czasu, pozycjonować i zamieniać je miejscami w obrębie odpowiedniej ścieżki, regulować długość ich trwania, a także stosować na nich narzędzia edycji. Pasek narzędzi, umieszczony nad osią czasu, pozwala na dzielenie nagrań A/V na mniejsze fragmenty, przycinanie czasu trwania tych materiałów, kadrowanie wideo, użycie efektu zaciemnienia wybranej części wideo, dodawanie tekstu (możliwy jest wybór układu i koloru tekstu oraz rodziny czcionki), dostosowywanie jasności, kontrastu i nasycenia obrazu, regulowanie głośności audio, wycinanie, kopiowanie oraz usuwanie obiektów, cofanie lub ponawianie zmian (dostępna jest historia modyfikacji), automatyzację dodawania zakładek i efektów wygaszania (pomiędzy wszystkimi elementami wideo), a także powiększanie oraz pomniejszanie skali osi czasu i tym samym podglądu wyświetlanych w niej miniaturek. Poza tym na pasku narzędzi dostępna jest opcja zapisu tworzonego filmu do kilku popularnych formatów wideo o wybranej jakości, jak również wyświetlane są informacje o rozdzielczości i ilości FPS materiału, nad którym aktualnie pracujemy. Warto dodać, że aplikacja pozwala na nakładanie na siebie klipów wideo, w związku z czym w naszym filmie może być wyświetlany jednocześnie obraz z różnych materiałów wideo, przy zachowaniu odpowiedniego stopnia ich przeźroczystości.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na wybranym obiekcie, otworzy się menu kontekstowe, w którym można skorzystać z niektórych funkcji paska narzędzi, wyregulować prędkość odtwarzania audio i wideo, a także ustalić czas zanikania tekstu, efektów i obrazów, jak również stopień ich przeźroczystości. Jeżeli wywołamy menu kontekstowe na danym przejściu, będziemy mogli wybrać interesujący nas efekt graficzny. Wszystkie modyfikacje materiałów wideo można na bieżąco śledzić w okienku odtwarzacza wbudowanego w aplikację. W ustawieniach programu zdecydujemy o automatycznym zapisywaniu projektów i wyszukiwaniu aktualizacji.

Aplikacja obsługuje m.in. następujące formaty plików:

• źródłowe - AVI, MPEG, AVI, VOB, MP4, DVD, WMV, 3GP, MOV, MKV, MP3, AAC, M4A, WMA, WAV, PNG, JPG, GIF, BMP, ICO, EMF, WMF,
• wyjściowe – AVI, WMV, MKV, FLV, MP4.

Interfejs graficzny Bolide Movie Creator został wykonany na w miarę przyzwoitym poziomie. Osoby mniej doświadczone w komputerowej obróbce wideo powinny w krótkim czasie opanować obsługę aplikacji, jednak kilka jej funkcji niekiedy sprawia kłopoty w użytkowaniu. Można się do nich przyzwyczaić i mimo tego korzystać z programu bez większych problemów. Wsparcie udzielane jest za pośrednictwem Facebooka lub poprzez kontakt za pomocą formularza dostępnego w witrynie producenta.

Ograniczenia!
Wersja demonstracyjna dodaje znak wodny do tworzonych materiałów wideo. Pełną wersję programu można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Bolide Movie CreatorBolide Movie Creator 3.4 Build 1126
Wersja stabilna
24.62 MB | 2017-12-02

Ilość pobrań: 549 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
Bolide Movie Creator
avatararrow
risck | 2015.07.10 12:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nic mi tu nie działa ,jedynie psuje film
Bolide Movie Creator 2.6 Build 1107