w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 494
Wszystkich postów: 944990
Wszystkich tematów: 141889

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

UPX 4.2.4


UPX (Ultimate Packer for eXecutables) to popularne i uniwersalne narzędzie do kompresji plików wykonywalnych. Za pomocą aplikacji zmniejszymy rozmiar danych w niemal wszystkich popularnych formatach, między innymi: EXE, DLL, OCX, BPL, CPL, COM, SYS, AX, ACM, DRV, TLB, ELF. Narzędzie UPX współpracuje z systemami operacyjnymi z gałęzi Microsoft Windows, GNU/Linux, Mac OS X, DOS, BSD. Wyróżnia się wysokim wskaźnikiem kompresji, szybkim działaniem, podatnością na rozszerzenia (nowe algorytmy kompresji i formaty) oraz niskim zużyciem zasobów sprzętowych.

Obsługa programu odbywa się z poziomu linii poleceń. Do dyspozycji mamy dużą ilość przełączników, zmieniających sposób działania aplikacji i rodzaj kompresji (poziom dokładności, użycie trybu brute/ultra brute). Najbardziej podstawowe zastosowanie polega na wywołaniu nazwy aplikacji z argumentem zawierającym ścieżkę do pliku, który chcemy skompresować. Aplikacja dobierze standardowy zestaw ustawień. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni zainteresować się nakładkami, oferującymi interfejs graficzny. Dobrym przykładem tego typu oprogramowania jest Free UPX, bezpłatna aplikacja rozwijana przez polskiego programistę.

Narzędzie potrafi zmniejszyć rozmiar plików o blisko połowę, niemniej w niektórych przypadkach zysk może być znacznie większy. Rezultaty zależą od rodzaju kompresowanych danych i ich specyfiki (istotna może być na przykład ilość dołączonych zasobów). Po zakończeniu pakowania zobaczymy informacje na temat wejściowego/wyjściowego rozmiaru pliku, ratio kompresji, formatu i nazwy. Użycie programu jest bezpieczne - mamy do dyspozycji tryb testowy, jak również możliwość rozpakowywania plików (przywracania ich do pierwotnej postaci) i tworzenia kopii zapasowych.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie na zasadach licencji GNU GPL. Pozwala ona na użytek niekomercyjny i komercyjny. Program posiada otwarty kod źródłowy i bogatą dokumentację, składającą się z krótkiej instrukcji obsługi i forum dyskusyjnego.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
UPXUPX 4.2.4
Wersja stabilna 32-bitowa
0.59 MB | 2024-05-09
UPX 4.2.4
Wersja stabilna 64-bitowa
0.59 MB | 2024-05-09

Ilość pobrań: 689 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
UPX