w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 159
Wszystkich postów: 905260
Wszystkich tematów: 127829

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7252 dni

Leanify 0.4.3


Leanify to konsolowy program do minimalizacji rozmiaru plików. Obsługuje sporą ilość formatów, w tym wiele graficznych, do których najprawdopodobniej najczęściej będzie wykorzystywany. Aplikacja usuwa niepotrzebną zawartość z dokumentów (metadane, dodatkowe informacje), nie ingerując natomiast w samą treść, co przekłada się na zachowanie jakości zdjęć czy plików w innych formatach. Należą do nich między innymi pliki z archiwami, pliki JAR (wykorzystywane przez Javę), pakiety APK (gotowe pakiety z aplikacjami Androida), jak również dokumenty tworzone przez pakiet Microsoft Office (pełna lista jest na bieżąco aktualizowana na stronie producenta, jak również w opisie repozytorium projektu w serwisie GitHub.

Podczas tworzenia programu, za priorytet uznano zachowanie pierwotnej treści pliku, a usuwanie jedynie dodatkowych informacji. Jest to szczególnie kluczowe w przypadku plików graficznych, kiedy użytkownikowi najbardziej zależy na zredukowaniu rozmiaru plików z zachowaniem jakości wykonanych fotografii. Program może więc znaleźć zastosowanie na przykład na potrzeby przygotowania zdjęć do publikacji w serwisach internetowych; podczas jednej akcji będziemy mogli zarówno zmniejszyć rozmiar zdjęcia, co wpłynie korzystnie na czas ładowania strony i transfer oraz usunąć niepotrzebne wpisy w pliku Exif, które zdradzają ustawienia, które zostały przez nas zastosowane podczas wykonywania zdjęcia.

Aby skorzystać z programu konieczne jest uprzednie uruchomienie wiersza poleceń systemu Windows, a dopiero późniejsze wywołanie programu za pomocą odpowiedniej komendy. Bezpośrednie kliknięcie na ikonę z programem niestety nie przyniesie zamierzonego efektu. Alternatywnym sposobem jest przeciągnięcie na ikonę programu pliku, którego minimalizacją chcemy się zająć. Wówczas automatycznie uruchomiony zostanie program, który skorzysta z domyślnych ustawień.

Uwaga!
Program ma wysoką skuteczność (w przypadku plików graficznych korzyść związana z rozmiarem pliku wynosi nawet 1/3), ale przetwarzanie jest dość czasochłonne. Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
LeanifyLeanify 0.4.3
Wersja stabilna 32-bitowa
0.19 MB | 2016-04-28
Leanify 0.4.3
Wersja stabilna 64-bitowa
0.23 MB | 2016-04-28

Ilość pobrań: 183 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
Leanify