w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 505
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

wxPackJPG 1.2.0


wxPackJPG to niewielka aplikacja, która pozwala na przeprowadzanie kompresji zdjęć w formacie JPG z około 20 procentowym zyskiem dla rozmiaru pliku. Świetnie nadaje się do archiwizacji, ponieważ dobrze radzi sobie z dużymi grupami plików, ze względu na obsługę wielowątkowości oraz przystosowanie do obsługi procesorów wielordzeniowych.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Wystarczy wskazać dowolnego rozmiaru grupę lub pojedynczy plik, którego kompresją chcemy się zająć, a następnie rozpocząć proces odpowiednim przyciskiem. Program pokazuje postęp swojej pracy na bieżąco w dolnej części swojego okna, jednocześnie obok każdego kolejnego pliku na liście wypisując rozmiar pliku, który został otrzymany po dekompresji. Powstałe w ten sposób pliki są mniejszego rozmiaru od oryginałów, ale nie mogą zostać bezpośrednio odczytane z poziomu eksploratora systemu operacyjnego. Aby ponownie stały się czytelne dla dowolnej przeglądarki zdjęć, trzeba je zdekompresować, do czego wykorzystać należy drugą z funkcji wxPackJPG.

Warto zwrócić uwagę, że instalacja programu automatycznie dodaje rozszerzenie do menu kontekstowego eksploratora Windows, dzięki czemu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na folderze z plikami JPG mamy możliwość szybkiej ich kompresji lub dekompresji. Wywołanie menu kontekstowego na skompresowanym zdjęciu za pomocą programu, również pozwala w szybki sposób wywołać odpowiednią funkcję dekompresującą.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
wxPackJPGwxPackJPG 1.2.0
Wersja stabilna
1.6 MB | 2014-11-22

Ilość pobrań: 155 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
wxPackJPG