w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 159
Wszystkich postów: 905260
Wszystkich tematów: 127829

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7252 dni

Archiver 2014 2.0.2


Archiver to program służący do kompresji i dekompresji danych oraz zarządzania archiwami i ich zawartością, dodatkowo pełniący również rolę menadżera plików. Aplikacja oferuje cały szereg podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych funkcji, związanych z wykonywanymi przez nią zadaniami. Archiver pozwala na kompresowanie danych do 13 formatów archiwów oraz rozpakowywanie danych z 39 formatów kompresji.

W programie w łatwy sposób można przeglądać, kontrolować i edytować zawartość skompresowanych plików bez konieczności ich rozpakowywania. Dostępne są również funkcje służące do testowania archiwów w celu wykrycia uszkodzeń, konwertowania archiwów na pliki EXE, a także do zabezpieczania archiwów przy pomocy szyfrowania i hasła. Menu archiwizacji pozwala na wybranie formatu i stopnia kompresji, ustalenie lokacji dla tworzonego archiwum, archiwizację podkatalogów kompresowanego folderu nadrzędnego, usunięcie danych źródłowych po ich spakowaniu, stworzenie samorozpakowującego się archiwum, zapisanie informacji o ścieżkach plików w archiwum, przygotowanie archiwum wielodyskowego oraz zabezpieczenie archiwum przy pomocy hasła i szyfrowania z użyciem algorytmu AES-256. Zaawansowane ustawienia dotyczą metody kompresji (LZMA, LZMA2, PPMd, BZip2), podziału archiwum na fragmenty o wybranym rozmiarze, które później można na powrót zespolić, szyfrowania nazw plików w archiwum, a także ustalenia rozmiarów słowa i słownika dla archiwum. Gdy przystępujemy do dekompresji wybranych archiwów, możemy zdecydować o docelowej lokacji plików, a także ustalić, czy rozpakowane dane powinny zawierać ścieżki plików oraz czy pliki w katalogu docelowym zostaną nadpisane. Dodatkowo menu kontekstowe programu (zintegrowane z menu kontekstowym Eksploratora Windows) pozwala na jednoczesną dekompresje wielu archiwów do osobnych folderów. Archiver wyposażono w moduł kreatora, który znacznie upraszcza proces tworzenia archiwów. Oprócz tego, w programie dostępna jest również funkcja tworzenia skompresowanych kopii zapasowych.

Obsługiwane formaty archiwów: zip, 7z, 7zip, cab, bh, gz, gzip, tar, lha, bz2, jar, tbz, tgz, wim, xz, zipx, rar, arj, ace, arc, cpio, cramfs, deb, dmg, fat, hfs, iso, lzh, lzma, mbr, msi, nsis, ntfs, rpm, squashfs, udf, vhd, xar, z, zoo.

Program wyposażono w menadżer plików, który pozwala na całkiem wygodną eksplorację nośników danych. Lokacje można przeglądać w osobnych kartach, oprócz tego dostępny jest również pasek ze skrótami do wszystkich nośników, program oferuje także kilka trybów widoku (np. widok drzewa). W menadżerze w łatwy sposób możemy zarządzać plikami i katalogami przy pomocy rozmaitych operacji, takich jak: tworzenie nowego folderu, zaznaczanie, wycinanie, wklejanie, kopiowanie, przenoszenie i usuwanie danych, kasowanie danych bez przenoszenia ich do kosza, wymazywanie danych, zmienianie nazw plików i folderów, duplikowanie danych. Czynności te przeprowadzimy na wielu plikach czy katalogach jednocześnie. Aplikacja pozwala również na rozdzielanie plików na mniejsze części o wybranym rozmiarze, które później w łatwy sposób można z powrotem scalić. Możliwe jest wyszukiwanie plików i folderów, filtrowanie danych pokazywanych w oknie eksploracyjnym, wyświetlanie miniaturek oraz podglądu obrazów w eksploratorze programu, a także przeprowadzanie rozmaitych operacji na obrazach (zmiana rozmiarów, obracanie, dostosowanie kolorów, jasności, kontrastu i gammy, konwersja do formatów JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF, J2K, JP2, PBM, EXR, z różnymi ustawieniami jakości). Program pozwala również na dodawanie katalogów czy partycji do listy ulubionych lokacji, ułatwiając tym samym dostęp do nich z poziomu swojego interfejsu. Istotne są również funkcje odpowiedzialne za wyświetlanie i modyfikowanie zawartości plików w edytorze wbudowanym w program. Edytor obsługuje format tekstowy, heksadecymalny, oraz kod HTML i formatowanie Unicode. Z poziomu eksploratora aplikacji można zapoznać się z atrybutami i właściwościami plików i katalogów, zdecydować o domyślnych programach otwierających wybrane pliki, a także uruchomić wybrany program, czy zastosować którąś z typowych funkcji dostępnych w menu kontekstowym Eksploratora Windows, z którym Archiver się integruje.

Aplikacja posiada funkcję pozwalającą na przesyłanie plików na serwer FTP lub SFTP, oprócz tego możliwe jest szybkie wysyłanie obrazów, filmów czy innych plików na pocztę e-mail lub konta w serwisach Facebook, Flickr i YouTube. Warto dodać, że narzędzie może być obsługiwane również przy pomocy ikonki wyświetlanej w obszarze powiadomień Windows (jeżeli włączymy tę funkcje w ustawieniach).

Szata graficzna programu posiada elegancki i nowoczesny wygląd, interfejs jest intuicyjny i łatwo odnaleźć w nim wszystkie niezbędne opcje. Obsługa aplikacji nie powinna stanowić wyzwania dla mniej doświadczonych użytkowników, chociaż niektóre funkcje wymagają już większej wiedzy o kompresji danych. Producent przygotował szczegółowy plik pomocy, dostępny bezpośrednio poprzez aplikację - w razie potrzeby można oprzeć się na poradach w nim zawartych.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003, 2008 i prawdopodobnie 2012 (brak informacji producenta).

Ograniczenia!
Z wersji Trial można korzystać przez okres 30 dni, następnie wymagane jest nabycie licencji na pełną wersję aplikacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
ArchiverArchiver 2014 2.0.2
Wersja stabilna
9.33 MB | 2014-11-09

Ilość pobrań: 231 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Archiver