w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 124
Wszystkich postów: 905654
Wszystkich tematów: 127883

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7304 dni

UHARC/GUI 4.0.0.2


UHARC/GUI to interfejs graficzny dla narzędzia UHARC, służącego do bezstratnej kompresji plików. Algorytm zastosowany w aplikacji charakteryzuje się całkiem niezłymi wynikami, porównywalnymi z bardziej popularnych formatami (RAR, ZIP). Program pozwala na tworzenie archiwów o kilku konfigurowalnych stopniach kompresji, dostosowanych do różnego typu danych (tekst, multimedia i inne). Dodatkowo zawartość paczki oraz nagłówek mogą zostać zabezpieczone hasłem.

Narzędzie wyróżnia się niezwykle przyjaznym interfejsem, który przypadnie do gustu w szczególności początkującym użytkownikom komputera. Kompresja danych sprowadza się do wskazania wejściowych plików i folderów, naciśnięcia na przycisk "Create archive" oraz podania katalogu docelowego. To oczywiście nie jedyna możliwość aplikacji. W wygodny sposób można dostosować parametry archiwum, takie jak: kompresja multimediów, rozmiar słownika, sposób zapisywania ścieżek czy metoda obsługi podfolderów. UHARC/GUI wyposażony został również w wygodny panel służący do rozpakowywania wcześniej utworzonych paczek w formacie UHA. Ważną funkcją w tym module jest możliwość sprawdzenia integralności plików - wystarczy wybrać opcję "Verify files" i zaczekać na rezultaty badania.

Aplikacja współpracuje bezproblemowo z niemal każdą edycją środowiska Windows. Co ciekawe, program nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować pobrane archiwum w dowolnym folderze na dysku twardym lub na zewnętrznym nośniku danych, a następnie po prostu uruchomić plik wykonywalny.

Ograniczenia!
Kompresja danych za pośrednictwem algorytmu UHARC jest bezpłatna wyłącznie do zastosowań niekomercyjnych. Sama aplikacja jest jednak dostępna na zasadach Open Source (licencja GNU GPL).

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
UHARC/GUIUHARC/GUI 4.0.0.2
Wersja stabilna
0.88 MB | 2013-05-23

Ilość pobrań: 1269 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
UHARC/GUI
avatararrow
~The BEST PROGRAM | 2014.12.26 20:55
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pierwszy raz z tym programem spotkałem się w 2000r moze 1999r jak z kolegą chcieliśmy pograć w Commandos 1 ale do przesyłu okolo 200mb to trzeba było dni internet miał sporo do nadrobienia nie jak dziś choć niektórzy mówią mało :D no ale 200Mb spakowałem do 24Mb :D dodatkowo on nie miał tego programu to program sam utworzył własny moduł który po dwukrotnym kliknięciu rozpakował mu gry :D po prostu bajer. wiem WirRAR tez ma taką opcje ale nie taką kompresje :D (dodatkowo mogłem dać swoją ikonkę) a win rar ma tylko swoją . Ciekawe jak działa nowa wersja zaraz trzeba sprawdzić czy czegoś nie spieprzyli.... znów spakuje te dwie gry i porównam :D Starą wersję naszczęscie mam :D
UHARC/GUI 4.0.0.2
avatararrow
~margos | 2013.11.08 11:23
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z plików obrazu o wadze 4.7 GB uzyskałem archiwum o wadze 640 MB.
UHARC/GUI 4.0.0.2