w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 402
Wszystkich postów: 938187
Wszystkich tematów: 138565

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

IDrive Online Backup 6.7.4.56


IDrive Online Backup to klient usługi IDrive, które umożliwia przechowywanie danych na serwerze. Program służy do wykonywania kopii zapasowych ważnych plików w tzw. chmurze, a więc on-line. W razie awarii wysłane na serwer pliki można łatwo przywrócić na dysk dzięki aplikacji.

IDrive w wersji darmowej udostępnia aż 5 GB miejsca na dane użytkownika. Kolejne 10 GB można uzyskać, podając adres e-mail i hasło do skrzynki pocztowej - w ten sposób usługa roześle do wszystkich kontaktów wiadomość informującą o IDrive. Inny sposób, to podanie linka znajomym - za każdą rejestrację z użyciem danego odnośnika otrzymamy 1 GB, przy czym limit wynosi aż 50 GB. Jeśli więc potrzebujemy więcej miejsca niż podstawowe 5 GB możemy za darmo i na różne sposoby uzyskać dodatkowe gigabajty. IDrive umożliwia też zakup płatnych opcji - ceny i pojemności kont można sprawdzić na stronie usługi.

Instalacja i rejestracja nowego użytkownika usługi trwa bardzo sprawnie i szybko. Dane, jakie musimy podać, to imię, nazwisko, e-mail, a także nazwa użytkownika i hasło, dzięki którym będziemy logować się do naszego konta w usłudze. Możemy je zapamiętać w programie, jeśli nie lubimy za każdym razem wpisywać danych logowania. Główne okno programu zawiera m.in. menu i przyciski z opcjami, drzewo folderów, które pokazuje jakie dane zostają archiwizowane na serwerze, zajęte i wolne miejsce na dysku on-line, a także przycisk wykonujący natychmiastowy backup oraz najbliższą datę, w której zostanie on wykonany automatycznie.

Przełączając się z zakładki Backup na Restore zobaczymy podgląd danych na koncie. Zaznaczając wybrane foldery i pliki, możemy je łatwo przywrócić na lokalny dysk. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość wyszukiwania plików - jeśli mamy ich mnóstwo, może być przydatna. Przy każdej operacji wykonywany jest log - łatwo sprawdzimy, ile danych i kiedy zostało przesłanych. IDrive to usługa działająca również w przeglądarce. Wystarczy zalogować się na stronie IDrive.com z dowolnego komputera, aby np. pobrać interesujący nas plik. Możliwe jest także skorzystanie z wersji mobilnej na iPhone'a lub urządzenie z Androidem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (18 głosów)

Strefa Download programu
IDrive Online BackupIDrive Online Backup 6.7.4.56
Wersja stabilna
33.9 MB | 2024-06-12

Ilość pobrań: 863 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
IDrive Online Backup
avatararrow
~Igor | 2011.08.04 01:22
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Online Backup, może kiedyś zaufam...