w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 355
Wszystkich postów: 962466
Wszystkich tematów: 166770

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

MozyHome Remote Backup 2.38.2.674


MozyHome Remote Backup to aplikacja umożliwiająca skorzystanie z MozyHome - usługi internetowej do przechowywania danych on-line. Program ukierunkowany jest na wykonywanie kopii zapasowych plików użytkownika na serwerze. Bezpłatnie w ramach jednego konta MozyHome oferuje 2 GB miejsca.

Backup on-line to coraz bardziej popularne rozwiązanie do ochrony ważnych danych, które przechowujemy lokalnie na dysku komputera. W razie awarii sprzętu, kradzieży (np. w przypadku laptopa) czy innego zdarzenia nasze pliki są nadal bezpieczne, jeśli zdecydujemy się na wysłanie ich na zdalny serwer - np. z użyciem usługi MozyHome i aplikacji Mozy Remote Backup.

W celu skorzystania z MozyHome niezbędne jest zarejestrowanie się na stronie usługi. Otrzymamy wówczas własne wirtualne konto o pojemności 2 GB. Po zainstalowaniu aplikacji należy zalogować się do uzyskanego właśnie konta, aby móc przesyłać na nie pliki. Program automatycznie sugeruje, jakie dane warto zabezpieczyć - są to m.in. Moje dokumenty, ustawienia aplikacji, dane z programu pocztowego, ulubione z przeglądarki internetowej. Oczywiście można do tego dołączyć kolejne pliki i foldery, które mają zostać wysłane na serwer.

Narzędzie raz skonfigurowane może działać dalej samodzielnie, wykonując backup wybranych danych co określony czas. Uruchamiany wraz ze startem Windows, schowany w zasobniku systemowym/obszarze powiadomień program działa w tle praktycznie niezauważalnie, informując jedynie o zakończeniu przesyłania danych, które automatycznie zostało uruchomione o konkretnej godzinie czy też np. w trakcie bezczynności systemu przez kilka minut - wszystko zależy od tego, jak to określimy w ustawieniach.

Jeśli zajdzie potrzeba przywrócenia utraconych danych, z poziomu programu zrobimy to szybko za pomocą zaledwie paru kliknięć. Wystarczy zaznaczyć, co dokładnie chcemy przesłać z serwera i do jakiego miejsca na lokalnym dysku, a następnie wybrać przycisk Restore Files. Dostęp do naszego konta uzyskamy również z przeglądarki internetowej. MozyHome to usługa przeznaczona do niekomercyjnego użytku, przedsiębiorcy powinni zainteresować się MozyPro.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MozyHome Remote BackupMozyHome Remote Backup 2.38.2.674
Wersja stabilna
13.1 MB | 2018-10-19

Ilość pobrań: 244 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
MozyHome Remote Backup
avatararrow
~Mateusz | 2011.08.03 14:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Usługa wydaje się być jak najbardziej OK, tylko te 2GB według mnie to mało.