w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 468
Wszystkich postów: 944987
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

Drive Snapshot 1.50


Drive Snapshot to aplikacja do tworzenia kopii zapasowych partycji. Program jest niewielki, ma bardzo skromny interfejs, lecz zaskakuje sporymi możliwościami. Przyda się wszystkim użytkownikom, dla których bezpieczeństwo danych ma istotne znaczenie, podobnie jak czas - odtworzenie partycji po awarii systemu zaoszczędzi go z pewnością wiele.

Narzędzie cechuje się prostym interfejsem, dostępnym w języku angielskim. Zarówno tworzenie kopii, jak i odzyskiwanie z niej danych sprowadza się do kliknięcia jednego przycisku, po którym uruchamia się odpowiedni kreator. Program pozwala w postaci jednego pliku zachować całą partycję - dotyczy to także partycji systemowej, na której zainstalowany system jest w trakcie działania. Każda dysk będący aktualnie w użyciu może zostać przez program zabezpieczony kopią zapasową bez żadnych trudności - szybko i bez wykonywania mnóstwa czynności, wystarczy kilka kliknięć. Plik zawierający kopię może zostać zapisany na tej samej partycji, której dotyczy. Można go ponadto zabezpieczyć hasłem.

Odtworzenie partycji jest równie proste, jak tworzenie kopii. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość przeglądania pliku zawierającego backup jak zwykłego dysku, co w rezultacie pozwala na takie operacje, jak przywrócenie pojedynczych plików, bez potrzeby odtwarzania całej partycji. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji, która montuje wybrany obraz partycji jako wirtualny dysk, dzięki czemu możemy go przeglądać tak samo, jak każdy inny.

Zaawansowani użytkownicy mogą obsługiwać program z poziomu wiersza poleceń systemu Windows. Drive Snapshot wspiera takie systemu plików, jak FAT16, FAT32 i NTFS, a także linuksowe EXT2/3/4 i Reiser. Narzędzie bez problemu uruchomi się na starszych komputerach i systemach z rodziny Windows, gdyż ma bardzo niewielkie zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Starsze pecety są zresztą teoretycznie bardziej podatne na awarie m.in. dysków, więc użycie na nich tej małej aplikacji ma sens. Choć z drugiej strony dane to dane - warto je zabezpieczyć także na nowym sprzęcie.

Ograniczenia!
Drive Snapshot w wersji Trial działa przez 30 dni.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Drive SnapshotDrive Snapshot 1.50
Wersja stabilna
7.56 MB | 2023-06-19

Ilość pobrań: 769 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
Drive Snapshot
avatararrow
~dmag | 2011.12.09 12:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
http://www.drivesnapshot.de/en/order.htm - ceny zaczynają się od 39 euro za licencję na stację roboczą, na serwery wychodzi drożej.
avatararrow
~alek | 2011.12.09 00:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ile kosztuje licencja?