w
googluj
pl

Exportizer 9.3.2.90


Exportizer to program pozwalający na eksport, podgląd i edycję baz danych. Wszystkie informacje zawarte w bazie mogą zostać wyeksportowane do różnych formatów (pliki baz danych, arkuszy kalkulacyjnych, HTML, TXT itd.), skopiowane do schowka systemowego, czy wysłane do drukarki. Aplikacja korzysta z interfejsu ADO (ang. ActiveX Data Object), silnika BDE (Borland Database Engine) oraz systemu Interbase.

Program umożliwia eksport baz zapisanych w formatach DB, DBF, text, CSV do formatów text, CSV, XLS, RTF, XML, HTML, DBF. Pozwala także na wykonywanie instrukcji INSERT dla danych zawartych w bazie. Narzędzie oferuje mnóstwo parametrów decydujących o właściwościach wyeksportowanych plików – ustalimy m.in. wersję bazy danych, zakres rekordów, ilość kolumn i rzędów w tabeli oraz ich nazewnictwo, separatory pól, a także zdecydujemy o dołączaniu pól Memo oraz użyciu terminatora linii. Eksport może zostać przeprowadzony za pomocą interfejsu graficznego lub przy użyciu linii wiersza poleceń. Program potrafi sam generować odpowiednie komendy, według wybieranych przez nas opcji w interfejsie.

Operacje na danych obejmują zaznaczanie, dodawanie, usuwanie, edytowanie i duplikowanie rekordów oraz inkrementację i duplikację wartości pól. Możliwe jest kopiowanie, wycinanie i wklejanie wpisów za pomocą schowka systemowego. Program pozwala na zamrażanie, odmrażanie oraz ukrywanie i pokazywanie kolumn. Dostępne są opcje wyszukiwania danych oraz ich filtrowania według określonych kryteriów.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany przede wszystkim z myślą o jej funkcjonalności i nie posiada szczególnych walorów estetycznych. Z obsługą programu nie powinni mieć kłopotów użytkownicy, którzy posiadają pewien stopień wiedzy o bazach danych. Exportizer przyda się zarówno do edycji i kopiowania informacji w nich zawartych jak i do zaawansowanego eksportu baz, umożliwiającego zdefiniowanie całego szeregu właściwości dla plików wyjściowych.

Ograniczenia!
Wersja Standard posiada dość liczne ograniczenia, z różnicami pomiędzy nią a edycją Professional można zapoznać się na stronie twórcy aplikacji. Witryna pozwoli nam również zakupić licencję na wyższą wersję programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
ExportizerExportizer 9.3.2.90
Wersja stabilna 32-bitowa
5.18 MB | 2024-06-04
Exportizer 9.3.2.90
Wersja stabilna 64-bitowa
5.84 MB | 2024-06-04

Ilość pobrań: 975 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Exportizer