w
googluj

Universal SQL Editor 1.9.3


Universal SQL Editor to program pozwalający tworzyć zapytania do baz danych w języku SQL, wykorzystując do tego zaawansowany edytor podpowiadający wyrażenia oraz odpowiednio akcentujący składnię kodu. Umożliwia łączenie się z bazami Oracle, DB2, SQL Server, Sybase oraz z dowolnymi innymi, które kompilowane są w oparciu o OBDC. Chcąc sprostać wymaganiom zaawansowanych użytkowników, oprogramowanie uzupełniono o liczne opcje pozwalające dostosować jest do potrzeb wykorzystującego je w danej chwili programisty (oferowane są między innymi indywidualne zmiany w kolorystyce interfejsu).

Jak na tak wyspecjalizowane narzędzie, jego wygląd należy uznać raczej za nowoczesny (często producenci bagatelizują kwestię estetyki interfejsu na rzecz jego intuicyjności, jednak w tym przypadku udało się znaleźć zachęcające optimum, bowiem prosto rozplanowane narzędzia mają po prostu "ładny" kształt przycisków). W programie wszystkie funkcje zostały zaprojektowane na tyle "typowo", iż każdy administrator bazy danych czy programista będzie potrzebować zaledwie kilku chwil, by się z nim zaznajomić. W razie potrzeby, do dyspozycji pozostaje dostępny offline poradnik w formacie PDF (można go włączyć z menu Help), który został bardzo dokładnie przygotowany; jest ilustrowany, a treść popierana przykładami kodu.

Universal SQL Editor należy również pochwalić za przyjazny sposób prezentacji wyników zapytań, które kierujemy do baz. Podobnie jak przypadku interfejsu, nawet niektóre bardziej zaawansowane pakiety są na tym polu maksymalnie "techniczne", nie oferując żadnych elementów tabel, które uatrakcyjniłyby pracę użytkownikowi, a tutaj możemy tego doświadczyć.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 14 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Universal SQL EditorUniversal SQL Editor 1.9.3
Wersja stabilna 32-bitowa
2.44 MB | 2022-09-19
Universal SQL Editor 1.9.3
Wersja stabilna 64-bitowa
2.91 MB | 2022-09-19

Ilość pobrań: 1132 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
Universal SQL Editor