w
googluj

MDB Viewer Plus 2.63


Przez długie lata bolączką użytkowników komputerów był brak wygodnego i bezpłatnego narzędzia, które by pozwalało nie tylko przeglądać, ale również i edytować dokumenty bazodanowe, zapisane w programie Microsoft Access. Istniały darmowe przeglądarki plików Worda, Excela czy Powerpointa, jednak popularny Access nie miał tyle szczęścia. Aż w końcu pojawił się program MDB Viewer Plus autorstwa Aleksa Nolana.

MDB Viewer Plus nie jest z pewnością pierwszą bezpłatną przeglądarką baz danych w Microsoftowych formatach MDB i ACCDB. Jest za to pierwszą darmową aplikacją, która oferuje bardzo wygodną pracę z plikami Accessa. Poza samym ich przeglądaniem, możemy też te bazy edytować, sortować, rozszerzać, zabezpieczać hasłem, wysyłać do nich kwerendy czy wyświetlać relacje między tabelami macierzystymi a potomnymi. Rzecz jasna, nie zabrakło także bardziej podstawowych funkcjonalności, takich jak wyświetlanie informacji o poszczególnych tabelach w bazie, ukrywanie wybranych kolumn, wyszukiwanie w bazie ciągów znaków, drukowanie czy eksport bądź import bazy.

Aplikacja importuje bazy z wielu popularnych formatów plików (HTML, XML, DOC, TXT, CSV, DAT, SAV, DBF, DB, VCS, WK1, WQ1, ADT, ADO, WAB). Naszą bazę możemy także wyeksportować do większości z nich (DBF, XLS, CSV, TXT, HTML, XML, PDF, RTF, WKS).

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji (mieści się w jednym pliku wykonywalnym), jednak do jego użytkowania wymagana jest obecność w systemie Windows bezpłatnego pakietu do obsługi baz danych - MDAC (Microsoft Data Access Components).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
MDB Viewer PlusMDB Viewer Plus 2.63
Wersja stabilna
5.25 MB | 2024-03-31

Ilość pobrań: 7515 | W tym miesiącu: 58 | W poprzednim miesiącu: 48

Komentarze (0)
MDB Viewer Plus