w
googluj
pl

pgAdmin IV 8.3


pgAdmin IV to program służący jako interfejs graficzny i zamiennik Psql - terminalowego klienta PostgreSQL (znany także jako Postgres). W aplikacji uzyskujemy dostęp do wszystkich funkcji SZBD (systemu zarządzania bazą danych) PostgreSQL. Interfejs narzędzia znacznie ułatwia zarządzanie bazami danych Postgres, ich projektowanie oraz replikację. pgAdmin pozwala na zastosowanie i edycję wszystkich obiektów, które są dostępne dla PostgreSQL, wyświetla także ich definicje oraz właściwości. W programie można korzystać z zaawansowanego edytora SQL, oferującego kolorowe podświetlanie składni i plany zapytań w postaci klasycznej lub graficznej. Siatka, w której przeglądamy i wprowadzamy dane, cechuje się wysoką szybkością działania. Aplikacja pozwala na tworzenie harmonogramu operacji (SQL, powłoki oraz wsadowych), replikowanie baz danych za pomocą silnika Slony-I, debugowanie oraz wykorzystanie skryptów. pgAdmin obsługuje dużą ilość kodowań znaków po stronie serwera, oferując tzw. wielobajtowość. Możliwe jest także: przeglądanie blokad, pliku dziennika, statusu i procesu serwera, administrowanie auto-odkurzaniem (wymagany co najmniej PostgreSQL 8.1), edytowanie plików konfiguracyjnych, tworzenie backupów i przywracanie baz danych oraz wykorzystanie protokołu WAL (Write Ahead Log).

Narzędzie dla każdego z elementów bazy wyświetla właściwości, wartości, informacje o właścicielu, statystyki, powiązania i zależności. Program generuje również raporty (ustawień, DDL, powiązań, zależności, listy obiektów), a także tworzy rozbudowane logi. Dostępne są funkcje przeglądania i edytowania danych wybranego obiektu wraz z ich filtrowaniem i sortowaniem, możliwe jest również porządkowanie bieżącej bazy danych lub tabeli. Połączenia z serwerem SZBD opierają się na protokole TCP/IP (w wypadku Windows), dodatkowo można zastosować SSL oraz tunelowanie SSH. Dostęp do systemu zarządzania bazą danych jest natywny i nie wymaga warstwy ODBC (Open DataBase Connectivity - otwarte łącze baz danych). Program współpracuje z PostgreSQL (7.3 i wyższe wersje), Postgres Plus Advanced Server oraz bazą danych Greenplum. Narzędzie obsługuje różne wtyczki, domyślnie jest to konsola Psql, ale w sieci dostępne są także inne pluginy, które należy dołączyć manualnie.

Szata graficzna programu jest przyjemna dla oka, interfejs cechuje się dużą czytelnością, łatwo można w nim uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. Z obsługą pgAdmin najlepiej poradzą sobie użytkownicy posiadający odpowiednią wiedzę o bazach danych PostgreSQL. Twórcy narzędzia przygotowali obszerną dokumentację, udostępnioną zarówno w pliku pomocy, jak i w witrynie projektu. Warto dodać, że w programie można włączyć podpowiedzi dotyczące poleceń SQL.

Wymagania!
Wymagane jest oprogramowanie PostgreSQL w wersji co najmniej 7.3.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
pgAdminpgAdmin IV 8.3
Wersja stabilna
181.8 MB | 2024-02-09

Ilość pobrań: 1859 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
pgAdmin