w
googluj

ESEDatabaseView 1.71


ESEDatabaseView to niewielki, bezpłatny program do odczytywania baz danych Extensible Storage Engine (ESE), zwanych niekiedy Jet Blue i mających najczęściej rozszerzenie .edb. Aplikacja wyświetla listę wszystkich tabel obecnych w bazach danych ESE oraz daje szczegółowy wgląd w zapisane tam rekordy. Możliwe jest wyeksportowanie rekordów do plików xml albo html, z uwzględnieniem rozdzielenia ich przecinkami lub tabulatorami (comma-delimited/tab-delimited). Wartości można również skopiować do systemowego schowka i wkleić w Excel, czy inne arkusze kalkulacyjne.

Z baz danych ESE korzysta wiele produktów Microsoftu, używają ich m. in. programy z serii Live (funkcje takie jak poczta, kontakty Microsoft Live, kalendarz), Internet Explorer 10 (ESEDatabaseView pozwala teraz na otwarcie Locked IE10 Database), Windows Update i Windows Search.

Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik exe. Później należy otworzyć wybraną bazę danych poprzez menu, lub przenieść jej plik z explorera do okna roboczego aplikacji. Domyślna, wyświetlana po otwarciu bazy tabela to MSysObjects, która zresztą jest obecna w każdej bazie ESE. Z rozwijalnego menu możemy także wybierać inne tabele. Ich zawartość sortujemy klikając na tytuły poszczególnych kolumn okna z rekordami. Kolumny pokazują 25 różnych typów informacji. Używając tradycyjnych skrótów systemowych zaznaczamy i kopiujemy potrzebne wartości lub też zapisujemy je na dysku, co jest równoznaczne z wyeksportowaniem. Aplikacja oczywiście posiada opcje wyszukiwania rekordów.

Interfejs graficzny ESEDatabaseView korzysta z powłoki eksploratora Windows. Program można również obsługiwać przy pomocy komend z wiersza poleceń.

Uwaga!
Plik esent.dll nie jest wymagany do odczytywania baz danych przez program.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
ESEDatabaseViewESEDatabaseView 1.71
Wersja stabilna
0.08 MB | 2022-10-15

Ilość pobrań: 387 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
ESEDatabaseView