w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 393
Wszystkich postów: 962495
Wszystkich tematów: 166778

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

MBRtool 2.3.200


MBRtool – narzędzie, które pozwala na tworzenie kopii zapasowych głównego sektora rozruchowego dysku twardego (ang. MBR – Master Boot Record). Dzięki temu możemy łatwo zabezpieczyć się przed przykrymi skutkami uszkodzenia MBR, jakimi może być chociażby utrata danych znajdujących się na dysku twardym.

Master Boot Record zawiera program rozruchowy oraz wszelkie dane niezbędne do rozpoczęcia pracy dysku twardego. Struktura ta znajduje się na pierwszej ścieżce, w pierwszym sektorze dysku twardego. Uszkodzenie danych w tym sektorze powoduje unieruchomienie dysku twardego. Oczywiście system Windows umożliwia naprawdę MBR. Wymaga to jednak umiejętności posługiwania się konsolą odzyskiwania systemu, co mniej zaawansowanym użytkownikom komputerów może przysporzyć trochę problemów. Poza tym naprawa w ten sposób niestety nie zawsze bywa skuteczna. Znacznie prościej jest więc utworzyć kopię zapasową głównego sektora rozruchowego.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Użytkownik po uruchomieniu programu ma możliwość wyboru, w jaki sposób kopia zapasowa ma zostać zapisana. Do wyboru jest zapis na dyskietce, płycie CD/DVD lub na dysku twardym. Z racji bezpieczeństwa lepiej jest zapisać kopię na dyskietce lub płycie. Dalsze posługiwanie się programem także nie powinno sprawiać trudności. Bardziej zaawansowani użytkownicy komputerów mogą obsługiwać program za pomocą wiersza poleceń. Można także korzystać z programu za pomocą standardowego menu, co zalecane jest użytkownikom o mniejszych umiejętnościach.

Co więcej, MBRtool pozwala także na edytowania zawartości głównego sektora rozruchowego. Umożliwia on m.in. dodawanie własnych sygnatur, czy zmianę atrybutów partycji.

Pełen opis oraz instrukcję korzystania z programu, niestety tylko w języku angielskim, można znaleźć pod tym adresem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
MBRtoolMBRtool 2.3.200
Wersja stabilna
2.27 MB | 2014-09-18

Ilość pobrań: 6066 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
MBRtool
avatararrow
~Aisk | 2011.09.10 17:24
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
MBR – Master Boot Record nigdy nie miałem tego uszkodzonego... ?