w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 640
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

DesktopOK 11.24


DesktopOK jest darmowym programem służącym do utrzymywania porządku na pulpicie. Zaletą programu jest jego niewielki rozmiar oraz łatwość użycia, ponieważ wystarczy go rozpakować i jest już gotowy do pracy.

Program pozwala na zapisywanie i odtwarzanie pozycji ikon na pulpicie. Ta błaha na pierwszy rzut oka funkcja jest tak naprawdę bardzo przydatna, zwłaszcza dla tych, którzy często kończą z porozrzucanymi skrótami i plikami na pulpicie i mają trudności z szybkim odnalezieniem potrzebnych w danym momencie ikon.

Dzięki temu programowi, życie takich ludzi stanie się trochę łatwiejsze. Interfejs programu jest dość standardowy i prosty w obsłudze. Jedynie przycisk „Poukładaj ikony” jest dość dziwny, ponieważ układa ikony losowo i nie ma to nic wspólnego z porządkiem.

Użycie DesktopOK jest bardzo proste, wystarczy tylko kliknąć „zapisz”, aby zapisać aktualne ustawienie ikon na pulpicie, „wczytaj aby je natychmiast ustawić po staremu. A co jeśli na ekranie pojawiły się nowe ikony lub zniknęły stare? W przypadku nowych program ustawia je losowo w wolnych miejscach zaraz po ostatniej ikonie zapisanej w jednym ciągu, a jeśli zniknęła ona to takie miejsce pozostawia puste.

Dodatkowo program pozwala na całkowite schowanie wszystkich ikon, co wygląda bardzo estetycznie, ponieważ ikony nie zasłaniają całego tła oraz zwiększa prywatność, uniemożliwiając komuś podejrzeć jakie skróty i pliki mamy na pulpicie. Aby ponownie wyświetlić ikony wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy oraz do wyboru wykorzystać środkowy lub prawy przycisk myszy lub wcisnąć oba naraz.

Ikony ponownie znikną po ustawionym czasie (od 1 sekundę do 1 minuty) bezczynności myszki. Podsumowując aplikacja mimo bardzo małych rozmiarów pozwala nam zapisać ustawienia ikon na pulpicie oraz ukryć zawartość pulpitu odkrywając ukrytą pod ikonami tapetę i chroniąc naszą prywatność przed ciekawskim wzrokiem innych użytkowników.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (55 głosów)

Strefa Download programu
DesktopOKDesktopOK 11.24
Wersja stabilna
0.58 MB | 2024-06-03

Ilość pobrań: 8590 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (4)
DesktopOK
avatararrow
~Artur | 2015.10.01 09:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie działa pod Win 10 po zapisaniu ikony wracają do niechcianych ustawień
DesktopOK 4.16
avatararrow
~jan | 2013.01.27 10:58
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
na dole po lewej flaga ,kliknąc w nią i wybrac pl.
DesktopOK 3.41
avatararrow
~Piotr | 2012.03.08 05:46
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak ustawić polski język, po uruchomieniu mam niemiecki - nie kumam po niemiecku?.
DesktopOK 2.96
avatararrow
~Pol | 2011.07.20 18:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Tego mi brakowało :) każdy kto widzi mój pulpit jest w szoku poprzez ilość ikon która się tam znajduje. Zaoszczędzę im teraz tego zszokowania ukrywając ikony.