w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 483
Wszystkich postów: 944987
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

ColorConsole 6.92


ColorConsole to niewielkie narzędzie usprawniające administrację systemami operacyjnymi z rodziny Windows. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja jest rozszerzeniem standardowej konsoli - dodaje kilka funkcji niezbędnych podczas pracy z linią poleceń. Przyda się przede wszystkim zaawansowanym użytkownikom komputera, niemniej nawet mniej wprawiony odbiorca zadowoli się kilkoma z wbudowanych opcji. Warta uwagi jest możliwość definiowania ulubionych komend - lista będzie widoczna w menu głównym. Dostępne są również podstawowe funkcje edycyjne (kopiowanie, wklejanie, wklejanie specjalne, zaznaczanie, cofanie operacji, wyszukiwanie i zamiana wybranych fraz).

Program udostępnia dosyć wygodny interfejs, pozwalający na korzystanie z wielu instancji linii poleceń. Grupowane są za pomocą kart, natomiast każde z otworzonych okien można niezależnie zamykać i zmieniać jego położenie. Ważną funkcją aplikacji jest również możliwość skalowania i formatowania tekstu oraz korzystania ze schematów kolorystycznych - dostępnych jest kilkanaście pozycji przygotowanych przez producenta. Niezwykle istotną opcją jest eksport tekstu konsoli do jednego z popularnych formatów - dokumentu HTML lub RTF. Zawartość można również szybko wydrukować lub zapisać na dysku twardym. Do dyspozycji odbiorcy jest także menu zawierające strukturę katalogów i partycji - za jego pośrednictwem wywołujemy takie funkcje jak: chdir, dir, tree.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Współpracuje z najnowszymi systemami z rodziny Windows (także wydaniami 64-bitowymi) i nie wymaga instalacji - wystarczy rozpakować archiwum ZIP. Interfejs w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
ColorConsoleColorConsole 6.92
Wersja stabilna
0.25 MB | 2024-06-26

Ilość pobrań: 535 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
ColorConsole