w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 313
Wszystkich postów: 912653
Wszystkich tematów: 131228

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7610 dni

Get Linux 3.2


Get Linux jest niewielkim narzędziem do pobierania systemów z rodziny GNU/Linux. Na liście znajduje się ponad 100 pozycji, począwszy od najpopularniejszych (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, Slackware), poprzez bardziej wyszukane (Haiku, moonOS, LinuxConsole), aż po wydania dostosowane do specyficznych typów użytkowników, na przykład dzieci czy mieszkańców wybranych państw (AbdulEdu, Estrella Roja, Fuduntu, Ojuba). Aplikacja została przeznaczona dla wszystkich fanów, z upodobaniem testujących poszczególne dystrybucje i poszukującym tej najbardziej dopasowanej do potrzeb. Z pewnością przypadnie jednak do gustu mniej doświadczonym odbiorcom, pragnącym zapoznać się bliżej z systemem spod znaku pingwina.

Oprócz standardowych informacji o poszczególnych dystrybucjach (wersja, rodzaj interfejsu, kraj pochodzenia, rozmiar instalatora, opis, logotyp), dostępne są również odnośniki do oficjalnych stron projektów, podstron na popularnym portalu Distrowatch oraz linki do wyszukiwarki filmów na YouTube. Wygląd systemu można również szybko podejrzeć na dołączonych zrzutach ekranowych. Zasadniczą funkcją narzędzia jest oczywiście pobieranie paczek instalacyjnych (zazwyczaj są to po prostu obrazy płyt w formacie ISO). Należy wybrać interesującą nas wersję (32-bit lub 64-bit) oraz nacisnąć na "Download". Po upływie kilku sekund zostanie nawiązane połączenie z serwerem i rozpocznie się proces pobierania danych na dysk twardy. Następnie można zapoznać się z informacjami o postępie operacji bądź zminimalizować okienko do zasobnika.

Aplikacja prezentuje się całkiem sympatycznie i wydaje się być ciekawą alternatywą dla przeglądania portali barażowych, zawierających często sprzeczne opinie. Projekt jest dostępny całkowicie bezpłatnie - posiada otwarty kod źródłowy i jest nieustannie udoskonalany. Regularnie, raz na miesiąc pojawiają się nowe pozycje na liście systemów. Aplikacja znajduje się obecnie w fazie beta, co niestety jest widoczne. Przede wszystkim uciążliwy jest sam proces pobierania - nie można nim w rozsądny sposób sterować. Pozostaje mieć nadzieję, że narzędzie szybko zostanie wyposażone w niezbędne funkcje, niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować je już teraz.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Get LinuxGet Linux 3.2
Wersja stabilna
0.95 MB | 2014-06-11

Ilość pobrań: 938 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
Get Linux
avatararrow
~Lsia | 2012.02.14 15:15
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetne narzędzie, alternatywa dla LiLi
Get Linux 0.1 Beta