w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 197
Wszystkich postów: 904365
Wszystkich tematów: 127546

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6561 dni

KeyTweak 2.3.0


KeyTweak to lekkie narzędzie do konfiguracji klawiatury. Program pozwala na zmianę akcji przypisanych do standardowych klawiszy oraz przycisków specjalnych służących do sterowania odtwarzaczem multimedialnym, przeglądarką internetową, stanem systemu i urządzeniami. Po wprowadzeniu modyfikacji naciśnięcie na Print Screen może spowodować na przykład wyciszenie głośności. Co ciekawe, istnieje także możliwość całkowitej dezaktywacji wybranych klawiszy (opcja Disable Key). Program może być przydatny dla graczy, pragnących ułatwić sobie rozgrywkę oraz użytkowników, którym zależy na zwiększeniu komfortu pracy na komputerze.

Obsługa programu nie jest trudna. Interfejs jest w angielskiej wersji językowej i może wydawać się nieco chaotyczny, niemniej szybko do niego przywykniemy. Na początku należy wybrać przycisk, którego działanie chcemy zmienić - na schematycznym rysunku klawiatury klikamy w odpowiednie miejsce. Następnie z rozwijanej listy wybieramy nową akcję. Aby zatwierdzić zmiany wybieramy "Remap Key". Czynności te powtarzamy aż do pełnego skonfigurowania nowego układu klawiatury. Wszystkie oczekujące zmiany będą widoczne na liście "Pending Changes". Aby ostatecznie wprowadzić modyfikacje, naciskamy na "Apply" i uruchamiamy ponownie komputer. KeyTweak posiada dwa dodatkowe tryby (automatyczny i półautomatyczny), które przyspieszą proces konfiguracji klawiatury. Kolejną zaletą jest możliwość eksportu/importu pełnej listy zmian.

Do paczki instalacyjnej dołączona została przyzwoita instrukcja obsługi. Zawiera ona podstawowe informacje na temat obsługi programu, dostępnych funkcji i ograniczeń natury technicznej. Po zainstalowaniu aplikacji plik wykonywalny można skopiować na dowolny nośnik - program działa w trybie portable.

Uwaga!
Program z racji swojego działania jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników komputera. Niewłaściwe użycie aplikacji może skutkować błędnym funkcjonowaniem klawiatury. W razie wystąpienia problemów, możemy przywrócić domyślną konfigurację systemu, wybierając opcję "Restore All Defaults".

Wymagania!
W systemach Windows Vista/7 niezbędne jest uruchamianie aplikacji z uprawnieniami administratora (program modyfikuje zawartość rejestru).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (20 głosów)

Strefa Download programu
KeyTweakKeyTweak 2.3.0
Wersja stabilna
0.27 MB | 2012-05-28

Ilość pobrań: 31204 | W tym miesiącu: 211 | W poprzednim miesiącu: 400

Komentarze (4)
KeyTweak
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 15:45
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No z tym to bym ostrożnie...
KeyTweak 2.3.0
avatararrow
~Adeno | 2016.03.30 15:38
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Trzeba być desperatem, żeby wymieniać klawiaturę jak zetrze się napis, albo zmieniać przycisk, którego używaliśmy przez długi czas. Tak samo jak sobie namotać nie zrobić testu, a potem płakać, że się nie da hasła wpisać. Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

A tak swoją drogą, ciekawy jestem czy jak podmienię wartość ctrl w laptopie, to podłączona bluetooth też będzie miała zmienioną wartość, czy działa na swoim ID?
KeyTweak 2.3.0
avatararrow
~UNIKAC ! | 2015.07.13 11:53
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program nie dosc ze nie dziala, to jeszcze, podmienia strony startowe w przegladarce na sweetpage i coś naknocił w klawiaturze tak, ze nie moglem wpisac hasla admina przy uruchamianiu, PORAZKA !
KeyTweak 2.3.0
avatararrow
~miru | 2014.03.06 14:01
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
KeyTweak
Wytarł mi się TAB i chciałem już kupować nową klawiaturę. Ale przecież mądrzy ludzie musieli wymyśleć taki program do podmieniania klawiszy. I faktycznie genialny w swojej prostocie Tweak Key (na pierwszy rzut oka) świetnie się sprawdza. Polecam!
KeyTweak 2.3.0