w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 424
Wszystkich postów: 937857
Wszystkich tematów: 138400

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

iGrid 1.01


iGrid to niewielkie narzędzie umożliwiające wyświetlanie na pulpicie komputera wirtualnej siatki rozszerzonej na cały ekran. Aplikacja przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom zajmującym się obróbką grafiki, projektowaniem, tworzeniem dokumentacji oraz kodowaniem stron internetowych. iGrid uzupełnia funkcjonalność systemu operacyjnego i zainstalowanego oprogramowania o podziałkę pozwalającą na precyzyjne przemieszczanie obiektów oraz mierzenie odległości między nimi. Bezproblemowe działanie i solidna funkcjonalność do główne zalety tego niezwykle użytecznego narzędzia.

Program obsługuje się bardzo prosto. Aplikacja rezyduje w zasobniku systemowym (ikona obok zegara). W menu obszaru powiadomień dostępne są opcje odpowiedzialne za włączenie/wyłączenie widoczności siatki i otworzenie okna konfiguracji. Narzędzie udostępnia kilkanaście predefiniowanych siatek, podzielonych na trzy kategorie: ortogonalne, aksonometryczne, "ręcznie rysowane". W każdej z nich znajdziemy układy różniące się wielkością odstępów, regularnością czy kątem nachylenia. W razie potrzeby możemy także zdefiniować własny wygląd - należy wybrać opcję Custom oraz uzupełnić odpowiednie pola.

Wśród dostępnych siatek znajdziemy między innymi:
• rzut izometryczny pod kątem 30 stopni,
• rzut izometryczny 1/2,
• rzut izometryczny 30/60 stopni,
• projekcja 7°/42°/0.5 NEN/ISO,
• "chińska perspektywa" 30°/0.5,
• regularna i zaawansowana o małych/średnich/dużych oczkach.

Aplikacja może być uruchamiana razem z systemem operacyjnym - wystarczy zaznaczyć opcję "Start when Windows starts" i zatwierdzić wybór. W łatwy sposób zmienimy także kolor i poziom przezroczystości linii oraz skrót klawiaturowy odpowiedzialny za pokazywanie/ukrywanie siatki.

Ograniczenia!
Program jest dostępny na zasadach licencji Shareware. Narzędzie może być używane bezpłatnie przez 30 dni od daty instalacji. Po upływie okresu testowego należy usunąć je z systemu operacyjnego lub zakupić pełną wersję. Dodatkowym ograniczeniem wydania ewaluacyjnego jest wyświetlanie na siatce znaku wodnego.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
iGridiGrid 1.01
Wersja stabilna
0.27 MB | 2012-10-23

Ilość pobrań: 165 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
iGrid