w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 219
Wszystkich postów: 904575
Wszystkich tematów: 127605

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6880 dni

Screen Ruler 2D 1.16


Screen Ruler 2D to linijka ekranowa dla systemów operacyjnych z rodziny Windows. Program odpowiedzialny jest za wyświetlanie w pełni konfigurowalnego, przezroczystego okienka, pozwalającego na mierzenie odległości pomiędzy obiektami wyświetlanymi na pulpicie komputera. Aplikacja przypadnie do gustu w szczególności webmasterom, grafikom i inżynierom - cechuje się bezproblemowym i precyzyjnym działaniem.

Screen Ruler 2D składa się z dwóch narzędzi - właściwej linijki oraz okna zawierającego szczegółowe właściwości. Znajdziemy w nim dane na temat odległości od lewej i górnej krawędzi pulpitu oraz rozmiarach linijki. Co ciekawe, program został wyposażony w funkcje odpowiedzialne za pobieranie informacji o kontrolkach (nazwa, klasa, uchwyt, identyfikator procesu, zadanie) oraz przechwytywanie kolorów z ekranu (barwy wyświetlane są w najpopularniejszych systemach kodowania, takich jak RGB, HTML, HSL, DEC). Do dyspozycji mamy także wygodną lupę ekranową.

W łatwy sposób możemy konfigurować umiejscowienie "gorących punktów" oraz rozmiary i położenie linijki na ekranie - odpowiednie kontrolki znajdziemy we wspomnianym już oknie informacyjnym. Parametrami pomiaru można także sterować za pomocą klawiatury lub myszy (wystarczy najechać na krawędź linijki). Narzędzie może pracować w trybie zawsze na wierzchu.

Do paczki instalacyjnej została dołączona podstawowa dokumentacja w postaci pliku pomocy. Warto również zwrócić uwagę na instrukcję szybkiego startu, która pozwala na błyskawiczne zapoznanie się z interfejsem i obsługą aplikacji.

Ograniczenia!
Program Screen Ruler 2D jest rozpowszechniany na zasadach licencji shareware. Podczas pracy aplikacji będzie wyświetlane okno z informacją o korzystaniu z niezarejestrowanej wersji. Niedogodność zostanie zlikwidowana po zakupieniu kodu licencyjnego - szczegółowe informacje znajdziemy na stronie producenta.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Screen Ruler 2DScreen Ruler 2D 1.16
Wersja stabilna
1.19 MB | 2016-05-14

Ilość pobrań: 1294 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 31

Komentarze (0)
Screen Ruler 2D