w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 295
Wszystkich postów: 926940
Wszystkich tematów: 135544

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7744 dni
pl

MeinPlatz 8.25


MeinPlatz to program analizujący dyski twarde i katalogi pod kątem zajętej przestrzeni. Aplikacja wyświetla pliki i foldery w specjalnym eksploratorze, informując nas o ich liczbie i procentach zajmowanego przez nie miejsca na dysku lub w folderach nadrzędnych. Dane możemy przeglądać w oparciu o ścieżki dostępu, rozszerzenia plików, daty modyfikacji oraz rozmiar. Dostępne jest również usuwanie plików i katalogów.

Program MeinPlatz (MojeMiejsce) zaopatrzono w dodatkowe możliwości - lupę, która pozwala na powiększanie wybranego fragmentu ekranu, funkcję eksportu danych do plików XLS, CSV, TXT i HTML oraz drukowanie wyników analizy.

Informacje o plikach i katalogach wyświetlane są w kolumnach i dotyczą nazw, rozmiaru, procentu zajętego miejsca, liczby plików i folderów, ścieżki, rozszerzenia, zastosowanej metody wyszukiwania, folderu nadrzędnego, długości nazwy, dat utworzenia/modyfikacji/dostępu. Istnieją także dwie kolumny – „Rozmiar na dysku” i „Brak ciągu znaków 2014 na liście”, jednak wydają się one działać nieprawidłowo.

Eksplorację ułatwi drzewko katalogów, do dyspozycji mamy także szereg skrótów na pasku zadań, które pozwalają analizować wybrane dyski lub najważniejsze lokacje użytkownika, systemu i programów. Na pasku znajdziemy również przyciski umożliwiające rozwijanie podkatalogów do dowolnego poziomu zagnieżdżenia. Dostępne jest także wyszukiwanie określonych plików i folderów oraz wykluczanie ich z prezentowanych przez program wyników. Okno eksploratora posiada kilka trybów widoku, kolumny z informacjami można dowolnie skalować i wybierać, które z nich mają być wyświetlane.

Szata graficzna aplikacji nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale jest przejrzysta i łatwo w niej odnaleźć wszystkie potrzebne opcje. Obsługa nie powinna sprawić kłopotów mniej zaawansowanym użytkownikom. Proces skanowania danych trwa dość krótko, jednak zależy to od wydajności posiadanego sprzętu oraz objętości i stopnia zapełnienia nośników danych. MeinPlatz powinien przydać się wszystkim użytkownikom, którzy potrzebują szczegółowego wglądu w ilość przestrzeni dyskowej zajętej przez określone pliki i katalogi.

Uwaga!
Wersję dostosowaną do Windows 98 należy pobrać ze strony producenta.
Program podczas instalacji umożliwia przygotowanie wersji portable.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
MeinPlatzMeinPlatz 8.25
Wersja stabilna 32-bitowa
0.64 MB | 2024-03-04
MeinPlatz 8.25
Wersja stabilna 64-bitowa
0.89 MB | 2024-03-04
przejdź
MeinPlatz Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 687 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
MeinPlatz